Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

• W środę 19.06 przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna w kościele o godz. 10.00.

• W czwartek 20.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała.

Msze św.

– o 8.00 w kościele

– o 10.00 na błoniach kościelnych i po niej rozpocznie się procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Ulicą Wawrzyniecką, Napoleońską i powrót ul Kościelną. Zwracam się z prośbą o udekorowanie naszych domostw na trasie procesji z Najświętszym Sakramentem.

– bezpośrednio po procesji odbędzie się msza św. w kościele

• Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatami na procesji w Boże Ciało. Przynosimy koszyczki na kwiaty i spotykacie się koło ołtarza polowego po mszy o 10.00. Dziewczynki sypiące kwiaty idą bezpośrednio przed Najświętszym Sakramentem.

• Już po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w godzinach 17.00 – 22.00 w Gliniance, w uroczystość Bożego Ciała.

To czas Adoracji, i Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas zespół „ Armia Dzieci”, jak również dzieci uwielbią Jezusa. Świadectwo wygłosi m.in. Marcin Kwaśny – aktor i scenarzysta. Przez spotkanie poprowadzi nas Dominika Chorosińska.

Osoby piekące ciasta mogą je przynosić w czwartek od 9.00 do parafialnej kawiarni. Wolontariusze gromadzą się o godz. 14.00. Będziemy wdzięczni za własne produkty jak sójki, swojski chleb, smalec itp.

Boże Ciało to czas rocznicy I Komunii Św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu.

W zakrystii są do nabycia czarne koszulki z logo Wieczoru Uwielbienia dla mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia. Mężczyźni z pochodniami, będą asystowali przy procesji z Najświętszym Sakramentem. Przynosimy własne pochodnie.

Zapraszamy mężczyzn chętnych do pomocy w pilnowaniu sceny do zapisywania się w zakrystii.

• Od piątku 21.06 do niedzieli 23.06. zapraszamy na rekolekcje w plenerze „Strefa Mocy”, które poprowadzi Witek Wilk. Rozpoczynamy mszą św. o 18.00.

• W piątek 21.06 rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

• Bóg zapłać mieszkańcom wsi Siwianka za ofiarę w kwocie 1000zł na potrzeby parafii.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów z naszej diecezji.

• W tygodniku IDZIEMY: min, zaproszenie na Wieczór Uwielbienia w Gliniance, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Co zrobić, gdy modlitwa staje się ciężarem.