Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Barbara Piwek z Lipowa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Spotkanie dla bierzmowanych dziś o godz. 19.00 i potrwa do 20.30.

• Po mszach darem do puszki będzie można wesprzeć wyprawkę misyjna ks. Michała, który udaje się do Brazylii.

• W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała.

– o 8.00 w kościele,

– o 10.00 na błoniach kościelnych i po niej rozpocznie się procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy: ulicami Wawrzyniecką, Napoleońską i powrót ulicą Kościelną. Udekorujmy nasze domostwa na trasie procesji z Najświętszym Sakramentem.

– bezpośrednio po procesji odbędzie się msza św. w kościele.

Już po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się, w godzinach 17.00 – 22.00 w Gliniance, w uroczystość Bożego Ciała. To czas Adoracji i Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas zespół TGD, jak również dzieci uwielbią Jezusa. Świadectwo wygłosi Witek Wilk i Michał PAX Bukowski. Przez spotkanie poprowadzi nas Dominika Figurska. Przez kolejne trzy dni piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na rekolekcje w plenerze po mszy wieczornej o 18.00 pod hasłem „Strefa Mocy”, które poprowadzi Witek Wilk.

Panów zapraszamy w czarnych koszulkach z pochodniami, tak jak rok temu do asysty przy przeniesieniu Najświętszego Sakramentu.

Osoby piekące ciasta mogą je przynosić w czwartek od 9.00 do parafialnej kawiarni.

Wolontariusze gromadzą się o godz. 14.00

Boże Ciało to również czas rocznicy I Komunii Św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu. Próba przed rocznicą we wtorek po mszy wieczornej o 19.00

• Spotkanie dla dziewczynek chętnych do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem w Boże Ciało dziś po mszy o 11.30 przed kościołem. Spotkanie poprowadzi Pani Anna Papis.

• Prosimy mężczyzn chętnych do pomocy w pilnowaniu sceny do zapisywania się w zakrystii.

• W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

Jest to także pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano podczas mszy o 7.30 i wieczorem podczas mszy o 18.00.

• Wczoraj dziesięć dziewczynek i dziesięciu chłopców z gromad wilczkowych złożyło swoje obietnice,. Gromady wilczkowe działają przy naszej parafii w ramach ruchu skautowego.

• Zapraszamy na 3 Pieszą Pielgrzymkę do Wielgolasu z grupą Biało-Złotą w sobotę 9 czerwca. Zapisy w zakrystii.

• Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• W tygodniku IDZIEMY o Spycimierzu, gdzie ludzie robią dywany z kwiatów na Boże Ciało, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Oby nam nie spowszedniała Eucharystia”. Dla najmłodszych w MAŁYM GOŚCIU dodatek z planem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.