Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  – 11.06.2017

• W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.00, 10.00 i po niej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy w kierunku Izby Regionalnej (jako, że nie udało się dokończyć ulicy Kościelnej). Bezpośrednio po procesji msza około 11.30. Mamy nadzieję że dotrze do nas abp Jan Pawłowski z Watykanu mimo bardzo napiętego grafiku.
  • Już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w godzinach 17.00-22.00 w Gliniance, w uroczystość Bożego Ciała. Będzie z nami bp Marek Solarczyk. To czas dobrej muzyki, świadectw żywej wiary i modlitwy. W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas zespoły La Pallotina i ZaNim Uwielbienie. Przez spotkanie poprowadzą nas Dominika Figurska, Witek Wilk i Marcin Zieliński. Przez kolejne trzy dni, piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na rekolekcje w plenerze po Mszy wieczornej 0 18.00.
  • Dziś odbywa się kiermasz, na którym można nabyć koszulki z logo naszego Wieczoru Uwielbienia, przyjdźmy w nie ubrani, aby czuć się wielką wspólnotą Jezusową. Panów zapraszam w czarnych koszulkach z pochodniami, tak jak rok temu do asysty przy przeniesieniu Najświętszego Sakramentu.
  • Osoby piekące ciasta mogą je przynosić w czwartek od 9.00 do parafialnej kawiarni. Wolontariusze gromadzą się o godz. 14.00
  • Bardzo ważne ogłoszenie dla młodych. Kandydaci do bierzmowania i inni młodzi. O 16.00 spotkanie w kościele z  świetnym młodym człowiekiem Marcinem Zielińskim, warto przyjść!
  • Boże Ciało to czas rocznicy I Komunii św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu. Taki zwyczaj przeżywania rocznicy wprowadził ks Proboszcz i dalej to kontynuujemy.
  • Zwracamy się do Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc w zabezpieczeniu procesji Bożego Ciała.
  • W piątek rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
  • Po mszach darem do puszki będzie można wesprzeć działalność misyjną ks Krzysztofa.
  • Dokonujemy wpłat za rekolekcje „Jezus na Stadionie”.
  • Dziękuję wczorajszym pątnikom pieszej pielgrzymki do Wielgolasu za wspólny czas modlitwy, Straży za zabezpieczenie i grupie Biało-Złotej za oprawę muzyczną i służbę porządkową.
  • Za tydzień 18 czerwca w niedzielę kandydaci do Liturgicznej Służby Ołtarza otrzymają stroje na mszy o godz. 11.30. Zapraszam rodziców po odbiór strojów. Zbiórka dla kandydatów w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w kościele
  • Po konsultacji z rodziną ks. Proboszcza i poznaniem woli ks. Proboszcza co do formy pomnika (niegdyś będąc przy grobie zmarłego księdza, ks Krzysztof wyraził swoją opinie co do pomnika) został wybrany kamieniarz, który podejmie się postawienia pomnika na cmentarzu.
  • Za tydzień zbiórka do puszek dla kapłanów uczących się za granicą.
  • Trwają zapisy na album z uroczystości pogrzebowych ks Proboszcza.