Uroczystość Wniebowstąpienia – 2.06.2019

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe:

– od poniedziałku do piątku – po mszy o 18.00

– w sobotę – po mszy o 7.30

– w niedziele – po mszy o 10.00

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca:

– 18.00 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– od 17.00 spowiedź św.

– 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.

– 8.00 – 21.00 – Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej prowadzona przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą, zakończona Apelem Jasnogórskim

• W pierwszy piątek 7.06 ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• W sobotę 8 czerwca udamy się na IV Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Łaskawej w Wielgolesie. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Wymarsz o godz.7.00. Droga podzielona jest na 5 etapów. Po mszy w Wielgolesie powrót autokarami do Glinianki.

• Również w sobotę 8 czerwca zapraszamy na wyjazd na „ Anielski Piknik Rodzinny” oraz spotkanie LSO naszej diecezji w Loretto. Zapisy na autokar w zakrystii.

• Czuwanie w sobotę 8.06 przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego od godziny 21 do północy.

• OSP w Górkach zaprasza nas 8.06 w sobotę na uroczystości 50 – lecia istnienia. Bliższe informacje w gablocie.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy kapliczkach i krzyżach.

• Dziś po mszach odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• Już 20 czerwca przeżyjemy VI Wieczór Uwielbienia, a od piątku 21.06 do niedzieli 23.06 po raz drugi rekolekcje „Strefa Mocy”, które poprowadzi Witek Wilk. Bóg zapłać za ofiary na Wieczór Uwielbienia, które wpłynęły no konto parafialne i te przekazane osobiście.

• Sołtys Glinianki i Rada Sołecka zapraszają na spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało we wtorek o godz. 19.00 do Szkoły Podstawowej. Ksiądz uda się na spotkanie organizacyjne do Warszawy w sprawie pielgrzymki na Jasną Górę.

• W zakrystii są do nabycia czarne koszulki dla mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia. Mężczyźni z pochodniami, będą asystowali przy procesji z Najświętszym Sakramentem.

• Zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc w pilnowaniu sceny w nocy. Zapisy w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY: Poświęcony pielgrzymce św. Jana Pawła II z 1979 roku; w GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek „Wielkie przebudzenie” o tejże właśnie pielgrzymce Ojca Świętego.