Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE ORAZ WIERNI.

W NASZEJ ŚWIĄTYNI NA CAŁEJ POWIERZCHNI JEST TO 27 OSÓB.

• Liczba osób mogąca przebywać w świątyni wynosi 27 i rozkłada się w następujący sposób:

– po lewej stronie 11 osób,

– po prawej 11 osób,

– w kruchcie 1 osoba,

– w kaplicy św. O. Pio po lewej od prezbiterium 2 osoby,

– w kruchcie bocznej po prawej stronie 2 osoby.

W ławkach siadamy zachowując przepisy sanitarne, co do odległości. Ławki dla osób zamawiających intencje, są oznaczone kartkami z przodu kościoła.

• We wtorek 26.05 przypada Dzień Matki. Msza o godz. 18.00 w intencjach zbiorowych za nasze kochane Mamy.

• W sobotę 30.05 ks. Bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele parafialnym w Wóldze Mlądzkiej, ze względu na większą powierzchnię świątyni. Kandydaci przyjeżdżają na godz. 10.00. Natomiast o godz. 12.00 rozpocznie się transmisja na stronie parafialnej FB.

• W sobotę 30.05 od 21.00 rozpocznie się całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie od 21 do godz. 7.00. Zapisy w zakrystii.

• W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05 na mszy o godz. 12.45 rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Msza będzie transmitowana, jak również nabożeństwo majowe, które odbędzie się na tej mszy. Nie będzie transmisji o godz. 10.00. Będzie to jednocześnie ostatnia transmisja z naszego kościoła.

• Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam do pilnego śledzenia naszej grupy
    na FB „Bierzmowanie Glinianka”.

• Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla łaźni prowadzonej przez Caritas naszej diecezji w Warszawie przy ul. Grochowskiej 111/113. Zbieramy je do końca miesiąca.

• Trwajmy na naszej codziennej modlitwie różańcowej o 20.30, jak również zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, po mszy św. porannej do godz. 20.30, która będzie trwała do końca maja.

• W tym roku ze względu na panującą pandemię, niestety nie odbędzie się Wieczór Uwielbienia.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary, które wpływają no konto parafialne i składane do puszki pod chórem.

• W tym tygodniu wrócił na swoje miejsce, główny żyrandol z naszego kościoła, który został poddany renowacji elektrycznej.

• W tygodniku IDZIEMY: kard. Grocholewski – Apostolstwo cierpienia, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: 800 lat Zakonu karmelitańskiego.