Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Teresa Balcer z Józefowa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

• Bóg zapłać za ofiary na koronację od wsi Józefów i ofiarodawcom indywidualnym oraz za przekazaną biżuterię, jak również za ofiary na Wieczór Uwielbienia.
  • W tym tygodniu rozpoczęły się prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym w związku z Koronacją obrazu MB Glinieckiej.
  • Rodziców kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy do kontaktu osobistego z księdzem Piotrem w sprawie przyjęcia stroju liturgicznego przez dzieci.
  • W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego po wszystkich mszach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Syrii. Za tydzień po mszach zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • W nadchodzącym tygodniu przypadają
    • pierwszy piątek miesiąca
      • spowiedź święta rano od 7.15, potem msza św. wypominkowa
      • po południu spowiedź od 17.30 i msza o 18.00, po mszy nabożeństwo majowe.
    • pierwsza sobota miesiąca – msza o 7.30 w intencji kółek różańcowych, a po mszy świętej różaniec.
  • Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas Wielkanocy i okres komunii wielkanocnej.
  • W czwartek 1.06 zapraszamy na wyjazd do kina na film „Teraz i w godzinę śmierci” o potędze modlitwy różańcowej.
  • Bardzo gorąco zapraszamy na spotkanie wolontariuszy na „Wieczór Uwielbienia” w piątek 2 czerwca na godz. 19.00 do kościoła. Potrzebna jest każda para rąk dla Uwielbienia Jezusa. To co robimy to wszystko na chwałę Jezusa. Nasze uwielbienie będzie trwało 4 dni od czwartku do niedzieli. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do koronacji obrazu MB. Prosimy panów o pomoc w pilnowaniu estrady i sprzętu w nocy, zapraszamy naszych strażaków, młodzież do udziału bezpośrednio tak jak rok temu w przeżywaniu tego czasu, nasze drogie Panie do przygotowania ciast, smalcu, ogórków, sójek.
  • Kandydaci do Bierzmowania wyjeżdżają w sobotę 3 czerwca na cały dzień do Wielgolasu na dzień skupienia. Rodzice proszeni są o napisanie zgody z podaniem nr telefonu. Zgody należy przynieść na najbliższe poniedziałkowe spotkanie do gimnazjum (18.30).
  • Do końca maja trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”.
  • Zapraszamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu w sobotę 10 czerwca.
  • Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało tak jak w latach poprzednich do wsi: Wola Karczewska, Rzakta, Glinianka i Górki. Trasa będzie przebiegała do szkoły podstawowej. Jeżeli zostanie skończona ulica Kościelna to pójdziemy nową trasą.
  • Rocznica I Komunii Św. w Boże Ciało.
  • W sobotę 27.05 w naszej świątyni 3 dziewczynki złożyły przyrzeczenia skautowe z Wędrowników „Mamy Róży”. Zapraszamy chętne dziewczynki do włączenia się do skautingu.
  • 3 miesiące po śmierci ks. Proboszcza jest do nabycia album pamiątkowy razem z płytą gdzie znajduje się ponad 400 zdjęć. Zapisy w zakrystii.