Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli
    śp. Czesław Witkowski l.73 z Glinianki
    śp. Władysław Dubiński l.87 z Górek
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Dzisiaj msze św. będą sprawowane tylko w kościele w układzie niedzielnym
    8.00;
    10.00;
    11.00 rozpocznie się modlitwa z wypominkami jednorazowymi za naszych zmarłych;
    11.30 będzie sprawowana msza św. w ich intencji;
    12.45 msza św. za naszą wspólnotę parafialną i naszą świątynie, błagając Boga o zachowanie jej od aktów wandalizmu;
    18.00 msza św. wieczorna;
    Pamiętajmy, że w kościele może przebywać maksymalnie 40 osób.

• Dzień Zaduszny – 2 listopada
    8.00 – msza św.;
    10.00 – msza św., a po niej odczytanie Wypominek jednorazowych z Różańcem;
    18.00 – msza św.;
    Pod chórem znajduje się książeczka z modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące.

• Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
    Treść dekretu znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie.

• W tym tygodniu przypadają
    pierwszy czwartek miesiąca
    – 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.
    – 23.00 – 00.00 „Godzina Święta” – czuwanie w ciszy z Jezusem Eucharystycznym

pierwszy piątek miesiąca
– 7.30 pierwsza msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią;
– od 17.00 – spowiedź św.;
– 18.00 msza św.;
– 8.00 – 21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od 19.00 do 21.00 poprowadzi Krąg Kościoła Domowego im. św. małżonków Martin.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.
– 7.30 – msza św. z Różańcem przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.
Otwieramy listę na nowy rok prenumeraty miesięcznika Różaniec.

• W tygodniku IDZIEMY: Nauka o odpustach – o Jacek Salij, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Jak pomóc duszom czyśćcowym.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.