V Niedziela Wielkanocna -15.05.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli

śp. Dariusz Paweł Fic l. 57 z Glinianki

śp. śp. Kazimierz Kulma l.67 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

• Nabożeństwa majowe w naszym kościele

– poniedziałek- piątek – po mszy św. o 18.00

– sobota – po mszy św. o 7.30

– niedziela – po mszy św. o godz. 10.00

• W dniu wczorajszym przeżyliśmy uroczystość Pierwszej Komunii św., w której uczestniczyło 62 dzieci.

• Jutro przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Metropolii Warszawskiej.

• W środę we wspomnienie św. o. Stanisława Papczyńskiego, wraz z dziećmi I Komunijnymi udamy się na pielgrzymkę dziękczynną do sanktuarium w Górze Kalwarii. Relikwie o. Stanisława, do prywatnej adoracji znajdują się na ołtarzu.

• Jutro rozpoczynamy prace przy renowacji dalszej części ogrodzenia przy kościelnego.

• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria nad Wisłą” prosimy o potwierdzanie uczestnictwa przez dokonywanie wpłat. Odjazd autokaru 21 maja o godz. 6.00. Udajemy się do: Płock: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (miejsce pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie), Czerwińsk: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Góra Kalwaria: Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego.

• 26 maja w czwartek o godz. 18.00 – odbędzie się uroczystość przyjęcia przez młodzież Sakramentu Bierzmowania.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Karol i Emilia zostawali rodzicami trzykrotnie. O ich najmłodszym synu, Karolu Wojtyle, słyszał cały świat. O wiele mniej znane są natomiast losy dwojga pozostałych dzieci – Edmunda oraz Olgi.

GOŚĆ NIEDZIELNY : o nowym świętym. bracie Karolu de Foucauld