V Niedziela Wielkanocna  – 7.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIANE

• Nabożeństwa majowe w naszym kościele

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00,

– w sobotę po mszy św. o 7.30

– w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

Dziękujemy za wszystkie zdjęcia z majówek odprawianych przy naszych kapliczkach, które są umieszczane na parafialnym FB.

• Trwa peregrynacja relikwii św. Ojca Pio po rodzinach naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

• Pod chórem znajdują się listy, na których możemy złożyć podpisy w sprawie nadania imienia ks. Krzysztofa Krzesińskiego, rondu budowanemu w Gliniance.

• W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

• W sobotę 13 maja o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii.

Przyszłoroczna I Komunia św. odbędzie się jak zawsze w II sobotę maja, czyli 11 maja 2024 r.

• W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się obrzęd obłóczyn w stroje Liturgicznej Służby Ołtarza. Tego dnia taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, a o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (Uczniowie klas 8 i starsi).

• Zapraszamy całe rodziny, dzieci, dziadków na wyjazd autokarem 4 czerwca w niedzielę, na spotkanie czytelników pism katolickich dla dzieci, które odbędzie się na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii lub pod nr tel. parafialnym 881 735 553 przez wysłanie sms. Koszt autokaru 65 zł. Spotkanie organizują miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” razem z Aniołem Stróżem, Małym Przewodnikiem Katolickim, Rycerzykiem Niepokalanej, Promyczkiem Dobra oraz Stasiem. Chcemy pokazać, że są pisma, które wychowują i kształtują charakter dzieci i młodzieży, są idealną pomocą dla rodziców, którzy szukają sposobów jak oderwać dzieci od smartfonów i zaproponować im alternatywne i budujące treści. W programie: koncerty, dmuchane place zabaw, konkursy i spotkania z redaktorami, malowanie twarzy i wiele innych. Na wydarzenie zaprosiliśmy również wydawnictwa książkowe.

• Emisja programu: „Agape blisko Ciebie”, o naszej wspólnocie parafialnej 19 maja piątek godz. 7.30 TVP1 oraz 22 maja poniedziałek o godz. 15:20 TVP 3.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł przed oblicze Boga Ojca

śp. Ryszard Nowak l.64 z Siwianki.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zachęcamy do lektury pism katolickich.