V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Andrzej Kobus z Dobrzyńca, lat 54

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Od dzisiejszej niedzieli (18.03) rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Grzegorz Walkiewicz – dyrektor Radia Warszawa. Rekolekcje potrwają do wtorku (20.03).

Plan rekolekcji:

Niedziela 18.03: msze św. tak jak zawsze

Poniedziałek 19.03: 8.00, 10.00 – msza zbiorowa na uroczystość św. Józefa, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00 i 19.00

Wtorek 20.03: 8.00, 10.00, 11.30 w szkole w Górkach, 17.00, 19.00

• Za tydzień Niedziela Palmowa. Dzieci z instrumentami zapraszamy na procesję wokół kościoła, o 17.15. Zapraszamy również na Drogę Krzyżową wokół kościoła, która poprowadzi nasz Chór Parafialny.

• Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki:

– o 17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,

– o 18.00 msza św.,

– o 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00.

• Na stoliku pod chórem znajdują się pomoce wielkopostne: „Modlitewnik czcicieli św. Ojca Pio”, jak również Rachunki Sumienia, dobra pomoc do przygotowania się do Spowiedzi.

• Spotkanie dla Bierzmowanych w Niedzielę Palmową 19.00-20.30.

• W Niedzielę Palmową odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na nasz 5 jubileuszowy Koncert Uwielbienia. Będą do nabycia palmy i dekoracje świąteczne. Między innymi własnoręcznie wykonane palmy w Woli Karczewskiej.

• Do chorych z sakramentami ksiądz uda się w sobotę 24 marca od 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, (oprócz tych których ksiądz odwiedza regularnie w pierwsze piątki miesiąca).

• W tygodniku Idziemy: „Szkoła po katolicku” na co mogą liczyć rodzice posyłając dzieci do szkół katolickich – odpowiada s. Maksymiliana z Rady Szkół Katolickich, a w Gościu Niedzielnym dalszy cykl: „Wielki Post ze św. Ojcem Pio” – Eucharystia – „dla niego Bóg jest tutaj – czuliśmy się jak niewidomi wokół widzącego, żył dla Mszy Świętej i żył Mszą Święta – wspominają o. Pio, Ci którzy go pamiętają.

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego wioskom:

– Dobrzyniec z części przed Świdrem

– Kruszówiec

– Górki

• Świadectwo z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: „Udało się, przeszłam EDK, chociaż warunki pogodowe były fatalne. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, głębokie rozważanie nad całym moim zżyciem. Idąc czułam, że jestem bliżej Boga. To spotkanie umocniło mnie w wierze, dodało sił, rozwiało wiele wątpliwości”.