V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła
    śp Marianna Żurawska l.85 z Kruszówca
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju.
  • Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Tomasz Połomski. W niedzielę msze w porządku niedzielnym

– 8.00,

– 10.00 z transmisją na FB

– 11.30,

– 12.45,

– 18.00

W poniedziałek i wtorek msze św. z naukami i spowiedzią o godz.

– 8.00,

– 10.00,

– 17.00,

– 19.00 z transmisją na FB

• W środę przypada 100 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, na mszy św. wieczornej, zostanie przybliżona postać założyciela Ruchu Światło Życie.

• W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze św. o 7.30 i 18.00.

• W piątek zapraszamy na: Ekstremalną Drogę Krzyżową. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 20.00.

• W najbliższą sobotę ksiądz uda się z Sakramentami Św. do chorych, którzy są zgłoszeni na I piątek miesiąca i którzy zostaną zapisani w zakrystii lub telefonicznie.

• W Niedzielę Palmową nie odbędzie się tradycyjna procesja z palmami. W kruchcie kościoła będzie można nabyć palmy, które pobłogosławione zaniesiemy do naszych domów. Dochód jest przeznaczony na Wieczór Uwielbienia.

• W Niedzielę Palmową dodatkowa spowiedź od godz. 15.00 do 20.00. Będzie posługiwało po dwóch kapłanów i co 15 minut będzie udzielana Komunia św. (z wyjątkiem czasu na mszę św. o 18.00).

• Trwamy w Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia. Swoją modlitwą wsparło to dzieło ponad 100 tyś osób. Po mszach św. przy obrazie św. Józefa, ma miejsce rozważanie z listu papieża na Rok św. Józefa, litania do św. Józefa i modlitwa św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae.

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Górek (1300zł) i na utrzymanie parafii.

• W tygodniku IDZIEMY: Sylwetka ks Franciszka Blachnickiego, twórcy ruchu oazowego. GOŚĆ NIEDZIELNY pochyla się nad Drogą Krzyżową – rozważania, mapa Drogi Krzyżowej w Jerozolimie.

• Po mszy św. zachęcamy do pozostania w świątyni i posłuchania pieśni pasyjnych w wykonaniu naszych parafian w składzie: Monika Sokołowska, Adrianna Tryburcy, Paweł Dmochowski, Borys Piotrowski. Są również dostępne na naszej stronie.

• Szkoła podstawowa im. Wincentego Witosa zaprasza na Kiermasz Wielkanocny od poniedziałku do piątku; bliższe informacje na stronie szkoły.