V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ TYLKO OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE –

MAX. – 5 OSÓB

Pamiętajmy o transmisjach mszy św., rekolekcji wielkopostnych i nabożeństw w środkach masowego przekazu.

• Z naszej wspólnoty odszedł

śp. Zenon Cacko l.83 z Porąb

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana – wspólnota 16 mężczyzn – modlących, poszczących i składających jałmużnę w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią;

– od 16.00 – spowiedź;

– 18.00 – msza św.;

Dla zachowania zasad bezpieczeństwa podczas pandemii wprowadzamy następujące zasady: Podczas trwania spowiedzi, kolejna osoba czeka w kruchcie kościoła, następne osoby pozostają na zewnątrz świątyni, zachowując zasady wskazane przez organy państwowe i służby sanitarne. Przy konfesjonałach znajdują się środki dezynfekujące.

Komunia św. będzie udzielana co 15 minut.

Osoby po spowiedzi chcące przyjąć Komunię św. proszone są o pozostanie w kościele.

Po otrzymaniu Komunii św. prosimy opuszczać kościół bocznym wyjściem po prawej stronie, tak aby nie mijać się z osobami czekającymi w kruchcie kościoła.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca są zawieszone do odwołania.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie Różaniec. Proszę Was drodzy czciciele Matki Najświętszej, abyście o godz. 8.00 w swoich domach razem ze mną łączyli się na wspólnej modlitwie różańcowej.

Do odebrania w zakrystii są kwietniowe numery miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• Niedziela Palmowa

W mszach uczestniczą tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne w ilości max. 5 osób. Na podstawie norm liturgicznych na czas epidemii, zostaje pominięty obrzęd pokropienia palm wodą pobłogosławioną.

• Zapraszamy wszystkich do codziennej modlitwy Różańcowej o godz. 20.30 w Waszych domach w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc, łaskę nawrócenia i oddalenie zarazy. Ja trwam wtedy na modlitwie w naszym kościele.

• W naszej świątyni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej rozpoczyna się Adoracja i trwa do godz. 20.30. Jest otwarta jak zawsze kruchta kościoła w której są wystawione klęczniki dla indywidualnej modlitwy.

• Osoby starsze, które mają problem ze zrobieniem zakupów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z ks. Proboszczem pod nr 881 735 553. Wolontariusze skontaktują się osobiście z tymi osobami i dowiozą zakupy.

• Wstępnego kontaktu w sprawach kancelaryjnych prosimy dokonywać telefonicznie 881 735 553.

• Prosimy o odwiedzanie naszej strony parafialnej na Facebook, gdzie są umieszczane na bieżąco ważne informacje.

• Bóg zapłać mieszkańcom Siwianki za ofiary w kwocie 400 zł na potrzeby Kościoła i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Polecam całą naszą Wspólnotę parafialną opiece Matki Bożej Glinieckiej i pozostaję do Waszej dyspozycji w posłudze sakramentalnej, po kontakcie telefonicznym.

Ks. Proboszcz.