V Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedzielę po mszy św. o 10.00

Skautki w Wielkim Poście zapraszają na wspólną modlitwę

– Jutrznia we wtorki i czwartki o godz. 7.00 w kościele

• Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Mariusz Czyżewski – dyrektor wydziału katechetycznego kurii Warszawsko- Praskiej. Temat przewodni: „Paradoksy na drodze wiary”. Rekolekcje potrwają do wtorku (9.04) włącznie.

Plan rekolekcji:

Niedziela 07.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.30 (msza dla dzieci), 12.45 i 18.00

Poniedziałek 8.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.45 – msza dla szkoły w Gliniance, 17.00 i 19.00

Wtorek 9.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.30 – dla szkoły w Górkach, 17.00 i 19.00

Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi.

• W piątek 12.04 o 20.00 msza św. rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową w naszej parafii. Na EDK z naszej parafii zapisało się 75 osób.

• Do chorych z sakramentami ksiądz uda się w sobotę 13 kwietnia od 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych oraz o transport dla księdza z sakramentem.

• Za tydzień 14.04 Niedziela Palmowa.

Msza o 10.00 z precesją wokół kościoła z naszymi pięknymi regionalnymi palmami.

Na 11.30 zapraszamy dzieci, tak jak co roku z instrumentami.

Wielka prośba do niosących nasze wielkie palmy, aby pozostać na procesje dla dzieci. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz VI Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączają się w przygotowanie tego kiermaszu, za wasze własnoręcznie wykonane palmy i rękodzieło świąteczne.

W Niedzielę Palmową o godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez Chór Parafialny.

Skautki i skauci z Glinianki zapraszają dzieci na katechezę paschalną w Niedzielą Palmową po mszy o 11.30. Spotykamy się na błoniach przy kościelnych. Będzie to wprowadzenie w wydarzenia Wigilii Paschalnej i Wielkanocy w formie zabaw, opowieści i śpiewu

• Zapraszamy chętne grupy do poprowadzenia nocnego czuwania przy Grobie Pańskim do zgłaszania się w zakrystii.

• Bóg zapłać Straży Pożarnej za usuniecie wiatrołomów (uszkodzonych drzew), które zagrażały bezpieczeństwu przedszkola i kościoła.

• Bóg zapłać firmie Stolmark za prace przy budynku gospodarczym, jak również panu Marcinowi Sycikowi za prace brukarskie na cmentarzu i przy plebani.

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, na inwestycje parafialne, Wieczór Uwielbienia: mieszkańcom Rzakty Czarnówki oraz ofiarodawcom indywidualnym.

• Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Zielonce.

• Ks. Stanisław, z którym byliśmy w Ziemi Świętej zaprasza na pielgrzymkę do Gruzji. Informacje w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY: „Egzorcyzmy bez mitów” – czym są i dla kogo są przeznaczone,  w GOŚCIU NIEDZIELNYM: płyta z filmem o św. Ignacym Loyola.