V Niedziela Zwykła – 9.02.2020

• Z naszej wspólnoty odeszli

śp. Krzysztof Rybka l. 32 z Glinianki (pogrzeb we wtorek o godz. 10.00)

śp. Teresa Baran l.86 z Dobrzyńca (pogrzeb we wtorek o godz. 12.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Do dzisiaj w zakrystii można się zapisywać na prenumeratę roczną miesięcznika formacyjnego „Różaniec”. Zapisy dla Kół Różańcowych i dla indywidualnych chętnych.

• Bóg zapłać ojcom z naszej parafii za wczorajszy udział w spotkaniu Wojowników Maryi. Spotkanie zgromadziło 3000 mężczyzn.

• Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas naszej diecezji.

• Osoby jadące na pielgrzymkę do Włoch proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

• Księża Pallotyni zapraszają na weekendowe rekolekcje „Przebaczenie i uzdrowienie” organizowane w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Otwocku w dniach 24-26 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego pallotyni-otwock.pl oraz na ulotkach pod chórem.

• Wolnymi krokami zbliżamy się do Wielkiego Postu. W związku z tym zachęcamy do udziału w naszej parafialnej inicjatywie „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę” prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o chlebie i wodzie, gorącą modlitwę w tych intencjach, jałmużnę, którą przekażemy na Dom Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Zapisy w zakrystii.

• W tygodniku IDZIEMY o sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM skąd wzięła się praktyka mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści.

• Dzieci i młodzież, które rozpoczęły ferie zimowe polecajmy w naszych modlitwach.