VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Genowefa Dróżdź l. 92 z Kruszówca

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dzisiaj 26.05 Dzień Matki, z tej okazji o 10.00 odprawiona zostanie msza św. zbiorowa w intencji wszystkich Mam.

• W piątek 31.05 rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenną którą będziemy się modlili po nabożeństwie majowym.

Piątek 31.05 to również święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

• W piątek 31.05 zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie Wieczoru Uwielbienia na spotkanie wolontariuszy na godz. 19.00. Każda dłoń jest potrzebna. Wszystko to robimy na Chwałę Bożą.

• W tym tygodniu przypada:

pierwsza sobota miesiąca – nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą, adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec oraz pierwsze nabożeństwo czerwcowe.

• Od soboty 1.06 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe:

– od poniedziałku do piątku – po mszy o 18.00

– w sobotę – po mszy o 7.30

– w niedziele – po mszy o 10.00

• W przyszłą niedzielę 2.06 przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało tak jak w latach poprzednich do wsi:

– Wola Karczewska – ołtarz na scenie na błoniach parafialnych

– Glinianka  – ołtarz koło straży pożarnej

– Rzakta – ołtarz na ul Kościelnej

– Górki – ołtarz przy bramie kościoła.

Inne wsie również gorąco zachęcamy do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Będzie to również dzień rocznicy I Komunii św.

W sobotę 8 czerwca udamy się na IV Pieszą Pielgrzymkę do Wielgolasu. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.

• Również w sobotę 8 czerwca zapraszamy na wyjazd na „Anielski Piknik Rodzinny” oraz spotkanie LSO naszej diecezji w Loretto. Zaproszenie dla LSO i wszystkich chętnych dzieci i rodziców. Gość specjalny Magda Anioł. Zapisy na autokar w zakrystii.

• Tworzy się już program i lista chętnych na pielgrzymkę do Włoch w kwietniu 2020 r.

• OSP w Górkach zaprasza nas 8 czerwca w sobotę na uroczystości 50 – lecia istnienia. Bliższe informacje w gablocie. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 15.00.

• Dziś po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na ekwipunek misyjny ks. Pawła.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• Dziś odbywają się wybory do Europarlamentu. Pamiętajmy o oddaniu głosu.

• Bóg zapłać za ofiary na Wieczór Uwielbienia, które wpływają no konto parafialne i za te przekazane osobiście.

• Od przyszłej niedzieli w zakrystii będą do nabycia czarne koszulki dla mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia. Mężczyźni z pochodniami, będą asystowali przy procesji z Najświętszym Sakramentem.

• W tygodniku IDZIEMY: Co nowego w Medjugorie – wywiad z abp. Henrykiem Hoserem, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Matki Świętych – zaufały, że Boże scenariusze są najlepsze dla ich dzieci.  najmłodszych najnowszy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.