VI Niedziela Wielkiego Postu 09.04.2017 – Niedziela Palmowa (Niedziela Męki Pańskiej)

OGŁOSZNIA PARAFIALNE

• Do domu Ojca odszedł

śp Paweł Rafał l.27 z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

• Wielki Czwartek – w ten dzień rozpoczynamy przeżywanie obrzędów Triduum Paschalnego.

– o 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, czyli do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godziny 21.00.

Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.

• Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa.

– od 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

– o 15.00 – w godzinę śmierci Pana Jezusa – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku – jedyny dzień w roku kiedy nie jest odprawiana msza święta w kościele. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 21.00

Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy).

• Wielka Sobota

– od 9.00 do 12.00 –  święcenie pokarmów w kościele

– święcenie pokarmów w terenie

ok 12.15 Górki, Poręby

ok 13.00 Rzakta

ok 13.20 Dobrzyniec

ok 13.45 Wola Karczewska

Prosimy o transport dla księdza.

– o 18.00 Liturgią Wielkiej Soboty rozpoczynamy uroczyste obrzędy Wigilii Paschalnej, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu całą noc aż do Rezurekcji.

• Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

– o 6.00 Rezurekcja.

– msze o 10.00, 11.30 i 12.45.

Nie ma mszy o 18.00

Aby wszyscy mogli zobaczyć monstrancję z Panem Jezusem i całą procesję rezurekcyjną, prosimy by wierni ustawiali się wokół kościoła, a chodzić dookoła kościoła będzie ksiądz z asystą, bielanki, chorągwie.

• Poniedziałek Wielkanocny – porządek mszy jak w każda niedzielę: msze o 8.00, 10.00, 11.30 i 12.45.

Nie ma mszy o 18.00

• Prosimy o potwierdzanie poprzez wpłaty, uczestnictwa w pielgrzymce 22 kwietnia na Jasną Górę – jedziemy dwoma autokarami. Zbiórka o 5.45 pod kościołem.
  • W dniach 1-2 maja odbędzie się wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza na Podlasie (nocleg w okolicach Augustowa). Zapisy chętnych ministrantek i ministrantów przyjmujemy do 8 kwietnia.
  • Bóg zapłać:

– dzieciom i rodzicom pierwszokomunijnych za ofiary na koronację obrazu. Msza Św. za księdza proboszcza zostanie odprawiona w Białym Tygodniu podczas pobytu dzieci w Loretto.

– mieszkańcom wsi Woli Karczewskiej, Porąb, Lipowa i ofiarodawcom indywidualnym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

– za przygotowanie palm na sprzedaż. Dochód ze sprzedaży tych palm, tak jak w poprzednich latach zostanie przeznaczony na organizację Wieczoru Uwielbienia.

• Prosimy by Obraz Miłosierdzia Bożego wrócił do kościoła na czas świąt w Wielki Piątek. Obraz wróci do domów we wtorek po świętach.
  • Rocznica I Komunii Świętej jak zawsze w Boże Ciało.