VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 20 marca 2016

• W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Paszko l.66 z Czarnówki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
  • Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali piękne palmy reprezentujące miejscowości.
  • Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na remont ogrodzenia mieszkańcom: Siwianki, Kruszówca, ulic Podzamcze i Dobrej, Porąb, Bolesławowa, Woli Karczewskiej, Kopek i Lipowa.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony będzie na Wieczór Uwielbienia – za palmy, stroiki, ozdoby, baranki.
  • Poniedziałek od 8 sprzątanie Kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Spowiedź i sprawy kancelaryjne tylko do środy włącznie.
  • W Wielki Czwartek rozpoczynamy przeżywanie obrzędów Triduum Paschalnego.

O godzinie 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, czyli do ołtarza Adoracji. Adoracja do godziny 21.00.

Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.

• W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa.

Od 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

O 18.00 liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 21.00

W tym dniu obowiązuje post ścisły.

• Wielka Sobota

– święcenie pokarmów w kościele od 9.00 co pół godziny do 12.00.

Drugi ksiądz będzie święcił pokarmy w terenie (prosimy o samochód i o obecność podczas święcenia):

ok 9.00 Górki

ok 9.15 Poręby

ok 9.45 Rzakta

ok 10.00 Dobrzyniec

ok 10.30 Wola Karczewska

O 18.00 rozpoczynamy uroczyste obrzędy Wigilii Paschalnej (przynosimy świece) i adoracja Najświętszego Sakramentu do Rezurekcji.

• Niedziela Zmartwychwstania o 6.00 Rezurekcja. Potem msze o 10.00, 11.30 i 12.45. Nie ma mszy o 18.00
  • W Poniedziałek Wielkanocny msze o 8.00, 10.00, 11.30 i 12.45. Nie ma mszy o 18.00

Aby wszyscy mogli zobaczyć monstrancję z Panem Jezusem i całą procesję rezurekcyjną, prosimy by wierni ustawiali się wokół kościoła, a chodzić dookoła kościoła będzie ksiądz z asystą, bielanki, chorągwie.

• Jest już plan pielgrzymki do Wilna (4-5 czerwca), zainteresowanych zapraszamy po informacje do ks. Piotra.