VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018

• W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech w tym jeden posiłek do syta.

• W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 dla dzieci. Dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają swoje krzyżyki. Natomiast dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00.
  • Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00.
  • Spotkanie Zespołu Redakcyjnego internetowej strony parafialnej dzisiaj po mszy św. wieczornej.
  • W tygodniku Idziemy: Ksiądz Jacek Bazarnik w przyszłym roku będzie obchodził 25-lecie posługi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu, największym dziecięcym szpitalu w Polsce, a w Gościu Niedzielnym: Siostra Gloria od roku znajduje się w niewoli dżihadystów. Nie jest jedyną chrześcijanką, która ucierpiała z powodu działań afrykańskiej Al-Kaidy.
  • Dziś w związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
  • Zdrapka Wielkopostna „Odkryj 40 szans dla ducha i ciała!” Pod każdym z ponad czterdziestu pól umieszczonych na karcie zdrapki czekają zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna). Celem akcji jest świadome przygotowanie się do Wielkanocy poprzez realizację proponowanych zadań. Modlitwa i nietypowe, łamiące rutynę działania zwrócą nas ku Bogu, ludziom i pomogą uporządkować własne życie. Zdrapka służy wszystkim, którzy nie chcą, by Wielki Post minął niepostrzeżenie. Można je będzie nabyć za dobrowolną ofiarę w Środę Popielcową.