VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021

• W środę 17.02 rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 18.00 oraz o 20.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – od pokarmów mięsnych, jak również post ilościowy – jeden posiłek do syta.

• W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej

– o godz. 17.30 – dla dzieci

– o godz. 19.00 – dla dorosłych

• Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o 10.00.

• Od Środy Popielcowej rozpoczynamy drugi raz w naszej parafii szturm do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach.” Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „ dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami ogarniają naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• W Wielkim Poście kolejny raz skauci zapraszają na wspólne Jutrznie w poniedziałki i czwartki o 7:00.