VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023

• Dzisiaj o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. ks. prob. Krzysztofa Krzesińskiego z racji 6 rocznicy śmierci, oraz w śr. o godz. 8.00 w dniu Jego śmierci.

• Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 18.00, oraz o 19.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły tj. post od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy, tzn. jeden posiłek do syta.

Rozpoczynając Wielki Post zachęcamy do udziału w naszym IV parafialnym szturmie do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki” która przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej

– o godz. 17.30 dla dzieci

– o godz. 19.00 dla dorosłych; najbliższe nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Oblubienicy Ducha Św.

• Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz.10.00.

• W niedzielę  26 lutego o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne spotkanie biblijne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie jest Słowo Boże. Chcących czynnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu prosimy o pobranie materiału wprowadzającego, który znajduje się na stoliku z prasą i stronie FB.

• W związku z organizacją Półmaratonu Wiązowskiego w przyszłą niedzielę w godz. od 6:30 do 15:30 nastąpią utrudnienia w ruchu. Dojazd do kościoła możliwy będzie od strony Glinianki II , Rzakty, Bolesławowa, Kruszówca.  Nawrotka Półmaratonu na wysokości OSP Glinianka. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

• Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY 12 kroków z depresji – Szansę dla tych, którzy zmagają się z podstępną chorobą.

GOŚĆ NIEDZIELNY: W jaki sposób poszczona w czasach Jezusa

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla najmłodszych z dodatkiem na Wielki Post.