VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

• W środę 26.02 rozpoczynamy Wielki Post.

Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 oraz o 20.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, jak również post ilościowy – tzn. jeden posiłek do syta.

• W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje krzyżyki na pierwszym nabożeństwie. Natomiast dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00

• Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00.

• W Wielkim Poście zapraszamy młodych do udziału w Jutrzniach, które organizują skautki i skauci. Będą się one odbywały w kościele w Gliniance w poniedziałki i środy o 7:00 i w kościele w Wiązownie w piątki o 6:30. Po liturgii zapraszamy do salki na słodki poczęstunek przed szkołą. Jutrznie rozpoczną się w piątek 28.02 o 6:30 w Wiązownie.

• Pod chórem znajduje się Zdrapka Wielkopostna. To pomoc w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Na każdy dzień mamy zadanie do wykonania. W tym roku wspólnie zagłębimy się w nauczanie Papieża Franciszka i jego encyklikę Laudato Si’.

• Od Środy Popielcowej rozpoczynamy dzieło „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę” prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach. Polega ona na podjęciu w Wielkim Poście jednego dnia postu o wodzie lub o chlebie i wodzie, odmówieniu czterech części Różańca oraz przekazania jałmużny w formie dniówki na Dom Samotnej Matki ”Bezpieczna Przystań” prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Jałmużnę będziemy składali do puszki pod chórem w okresie Wielkiego Postu. Na to dzieło odpowiedziało wiele osób. Tak że każdego dnia będzie zaangażowanych minimum 2 osoby. Zapraszamy chętnych do zapisywania się w zakrystii.

• Dzisiaj o 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Za tydzień kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna. Udajemy się z Rycerzami św. Maksymiliana na posługę Akolitatu kleryka Bartosza Olszewkiego do seminarium księży Pallotynów w Ołtarzewie.

• Została otwarta lista chętnych na udział w beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy na wejściówki do niedzieli 8 marca.

• W tygodniku IDZIEMY: Jak podnieść się z depresji?, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Jak bronić się przed nadmiarem informacji.