VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły
    śp. Alina Kobus lat 81 z Dobrzyńca
    śp. Stanisława Kobza lat 88 z Rzakty
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji II rocznicy śmierci ks. prob. Krzysztofa Krzesińskiego. Dziękujemy naszemu chórowi z panem Borysem za przygotowanie repertuaru bliskiemu sercu ks. Krzysztofa. Bóg zapłać Państwu Witkowskim za dekoracje świątyni kwiatami, Panu Grzegorzowi Płochockiemu za dokumentacje fotograficzną.

• Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego. Jest to 156 rocznica potyczki Ziemomysła Kuczyka w Porębach. Zapraszamy do udziału w części oficjalnej przy kapliczce w Porębach o godzinie 9:30, a także do obejrzenia małego widowiska historycznego. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30, która będzie sprawowana za powstańców, będzie miała miejsce mini inscenizacja bitwy w wykonaniu rekonstruktorów historycznych.

• Dziś o 19.00 odbędzie się spotkanie mężczyzn należących do Rycerstwa św. Maksymiliana Kolbego.

• W środę 6 marca tzw. Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy, tzn. jeden posiłek do syta.

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje krzyżyki. Natomiast dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00.

Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o 10.00.

• Skautki w Wielkim Poście zapraszają na wspólną modlitwę: Jutrznię we wtorki i czwartki o godz. 7.00 w kościele.

• Pod chórem znajduje się Zdrapka Wielkopostna. To pomoc w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Na każdy dzień mamy zadanie do wykonania. Tegoroczne hasło: “Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

• W tygodniku IDZIEMY: O Gliniance z racji odsłonięcia tablicy pamiątkowej ks. Proboszcza, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek: „Młodzi, niezłomni, wyklęci” – o antykomunistycznych organizacjach młodzieżowych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypadał w piątek 1 marca.