VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli

śp. Bronisława Szopa l.89

śp. Edmund Żurawski l.91 z Siwianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

• Dzisiaj o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• W tym tygodniu przypadają:

2.03 Środa Popielcowa

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 18.00 oraz o 19.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy, 3 posiłki, w tym jeden posiłek do syta.

3.03 pierwszy czwartek miesiąca

– 7.00 Jutrznia prowadzona przez Skautów,

– 7.30 msza św. z intencją od rycerzy św. Maksymiliana,

– o 23.00 Godzina Święta.

Tego dnia rozpoczniemy nowennę  w intencji powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

O 18.00, kolejne spotkanie ewangeliczno-sportowe.

4.03 pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź

– 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, na której dzieci I komunijne otrzymają Krzyże,

– 18.00 msza św,

– 19.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Krąg Kościoła Domowego św. Józefa

– 8.00-21.00 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych.

5.03 pierwsza sobota miesiąca, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania nowy nr. miesięcznika formacyjnego „ Różaniec”

• W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 10.00, która będzie sprawowana w intencji solenizanta ks. Kazimierza.

• Wieczorem kolejne spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych.

• Zachęcamy do udziału w naszym III parafialnym szturmie do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami ogarniają nasza wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

W Wielkim Poście kolejny raz skauci zapraszają na wspólne Jutrznie w poniedziałki i czwartki o 7:00.

• Zapraszamy do lektury:

Lektura duchowa na Wielki Post: Bł. Anna Katarzyna Emmerich doznała niewytłumaczalnych wizji i objawień. Otrzymała także dar stygmatów. Łączyła ludzi z Bogiem, pokazując na własnym przykładzie, czym jest cierpienie i jaka jest jego wartość. Anna Katarzyna miała dar rozpoznawania ludzkiego wnętrza, przez lata jej pokarmem była jedynie Komunia Święta i woda. Gdy po jakimś czasie otworzono jej trumnę, okazało się, że ciało jest w nienaruszonym stanie. Beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II. Jej wizje dotyczą m.in. męki Chrystusa, Jego ukrzyżowania i zmartwychwstania, scen z życia Jezusa i Maryi. Są też wizje prorockie dotyczące przyszłych losów świata i Kościoła.

IDZIEMY: wywiad z ks. dr. Markiem Szymulą, naszym dawnym wikariuszem

GOŚĆ NIEDZIELNY: wprowadzenie w Wielki Post

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla najmłodszych.

• Dziękujemy wszystkim za wypełnianie ankiet synodalnych i składanie ich pod stolikiem z prasą. Dziękujemy wszystkim wspólnotom, które już oddały również swoje ankiety, prosimy jeszcze pozostałe Koła Różańcowe o wypełnienie do końca miesiąca. Zespół Synodalny jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście po każdej mszy św.

• Dzisiaj i w Środę Popielcową, swoimi ofiarami do puszek wspieramy potrzebujących pomocy  uchodźców wojennych z Ukrainy.

W ramach naszej Gminy szykowane jest miejsce w budynku dawnego gimnazjum na przyjęcie uchodźców wojennych.

Potrzebne są:

– koce i poduszki

– śpiwory i karimaty

– materace

– ręczniki

– środki higieniczne, np.: mydło, szczoteczki i pasty do zębów, szampon, itp.

Szczegółowe informacje są też na parafialnym FB

• W przyszłą niedzielę 6.03, będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

• Prośmy Boga Ojca w naszych modlitwach:

W intencji Pokoju

O potrzebne łaski dla ks. Mirosława z okazji jego imienin