X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

Przewielebni Duszpasterze,

Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,

Umiłowani Diecezjanie,

Nasza Wspólnota Diecezjalna, która od dziewięciu miesięcy przeżywa Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku, może powiedzieć dzisiaj iż czas się wypełnia.

Uroczystość na zakończenie Nawiedzenia odbędzie się niebawem, bo już 16 czerwca (sobota) 2018 roku w Warszawie, w parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka).

O godz. 10.00 rozpoczniemy przygotowanie modlitewne już przy Świętym Wizerunku Nawiedzenia, a o godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św., koncelebrowana, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.

Czas szybko mija. Tak niedawno witaliśmy uroczyście Obraz Nawiedzenia w Radzyminie. A oto niebawem zgromadzimy się na Placu Szembeka, aby z serca podziękować Matce Bożej za jej szczególną obecność w naszej diecezji i za wyproszone łaski.

Proszę Was wszystkich, Umiłowani Diecezjanie, przybądźcie jak najliczniej na wielką modlitwę dziękczynną.

Oddając chwałę Bogu za już otrzymane dary, pragniemy zawierzyć Matce Bożej całą naszą Diecezję i każdego indywidualnie. Ten akt rozpocznie duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych Parafiach naszej Diecezji.

Oczekując na nasze spotkanie przesyłam moje pasterskie błogosławieństwo.

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

• Bóg zapłać wszystkim 150  uczestnikom III Pieszej Pielgrzymki do Wielgolasu, strażakom za zabezpieczanie naszego przemarszu i wszystkim służbom grupy Biało-Złotej za Wasze zaangażowanie.

• Spotkanie dla Bierzmowanych dziś o godz. 19.00 o potrwa do 20.30.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów za granicą.

• W sobotę 16 czerwca od godz.12.00 przy budynku gimnazjum odbędzie się piknik charytatywny na rzecz 1,5 rocznej Hani Giepardy chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Jednocześnie na boisku KS Glinianka będą rozgrywane mecze charytatywne – zachęcamy do zgłaszania drużyn. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: W tygodniku Idziemy miedzy innymi o naszym Wieczorze Uwielbienia

• Spółdzielnia socjalna „Odmiana” w Wiązownie poszukuje pracowników chętnych do pracy w zakresie opieki osób starszych. Informacje w zakrystii.