XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Wawrzyniec Klimek l.65 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać

– za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: panom Tomaszowi Gołębiowskiemu, Janowi Kalińskiemu, Mirosławowi Kobza – firma Stolmark, Mieszkańcom Woli Karczewskiej z Panem Sołtysem, OSP Glinianka

– całej asyście liturgicznej i dzieciom sypiącym kwiatki przed Najświętszym Sakramentem z panią Justyną Klimek

– panu Marcinowi Klochowi za uwiecznienie tych wydarzeń na zdjęciach.

– wszystkim, którzy z dobroci serca przyszli z pomocą.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w czwartek na zakończenie procesja Eucharystyczna oraz obrzęd poświęcenia wianków. Zapraszamy asystę.

• Również w czwartek spowiedź przed rocznicą I Komunii św. od godz. 17.30, a rocznica w sobotę o 13.30.

• W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów z naszej diecezji.

• W tygodniku IDZIEMY: Święty Brat Albert zawsze szedł z miłością do drugiego człowieka, a w czasie epidemii zaopiekował się nami szczególnie – mówi s. Maksymiliana, która na co dzień posługuje w Kuchni i Stołówce Ubogich im. św. Brata Alberta, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Zadziwiają nas cuda eucharystyczne, dzięki którym widzimy, co naprawdę dzieje się w chwili Przeistoczenia. Ale większym cudem jest to, że na co dzień tego nie widzimy, a dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.