XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFILANE

• Bóg zapłać za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, VII Wieczoru Uwielbienia i 3 dni spotkań rekolekcyjnych „Strefa Mocy” – dziś ostatnie spotkanie o 19.00.  To pokazało jak wielkie rzeczy potrafimy razem zdziałać.

• Dzisiaj o 19.00, kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy: ludziom dobrej woli i wielkiego serca z  Woli Karczewskiej, Rzakty, Józefowa oraz innych miejscowości. Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach i Gliniance.

• Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej z Glinianki za czuwanie nad bezpieczeństwem, Chórowi parafialnemu z panem Borysem, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, LSO, dzieciom, które sypały kwiatki dla Jezusa, i tym, którzy je przynieśli. Mogliśmy tak piękny dywan z kwiatów usypać dla Jezusa. Panu Marcinowi Klochowi i Grzegorzowi Płochockiemu za uwiecznienie tych wydarzeń na zdjęciach.

Za czas Wieczoru Uwielbienia – Bóg zapłać Kołom różańcowym i osobom indywidualnych, które piekły ciasta, naszej młodzieży za włączenie się w wolontariat, panom za pilnowanie sceny i Naszej Ekipie która stworzyła ten Wieczór Uwielbienia i nad nim czuwa od początku, ludziom oddanym Bogu i parafii, Wspólnocie Oblubienicy Ducha Świętego, zespołowi Dzieci Wielbią Jezusa Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przez swoje modlitwy i dary finansowe wspierają to dzieło.

• Dziękujemy 90 pątnikom za V pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu, naszej OSP Glinianka za zabezpieczenie przemarszu.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w czwartek na zakończenie procesja Eucharystyczna oraz obrzęd poświęcenia wianków. Zapraszamy asystę do feretronów i chorągwi.

• W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, msza św. wieczorna w intencjach zbiorowych

• W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

• W piątek o godz. 9.15 msza św na zakończenie Roku Szkolnego.

• W sobotę wyruszamy natomiast z LSO na nasz 5 dniowy wyjazd na Warmie i Mazury. Zatrzymamy się w Gietrzwałdzie, przy sanktuarium Matki Bożej. Polecamy się modlitwie.

• Dziś odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów z naszej diecezji.

• Dobiegł końca etap diecezjalny Synodu. W ocenie Diecezjalnego Zespołu Synodalnego nasza parafia wypadła bardzo dobrze i zajęła pierwsze miejsce w Dekanacie Otwockim. To niewątpliwie zaszczytna ocena, za którą należy podziękować wszystkim tym, którzy podjęli wyzwanie wypełnienia ankiety synodalnej. Na naszej stornie parafialnej znajduje się podsumowanie.

• Na stoliku z prasą:

Idziemy: O cudzie za wstawiennictwem św. brata Alberta Chmielowskiego.

Gość Niedzielny: 550 lat obecności Paulinów na skałce w Krakowie.

Dla najmłodszych wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.