XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

• Czas na podziękowania za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i Wieczoru Uwielbienia oraz trzy dni spotkań rekolekcyjnych. To pokazało jak wielkie rzeczy potrafimy razem zdziałać. Wieczór Uwielbienia został zaliczony do 6 najlepszych takich wydarzeń w Polsce na portalu Aleteia.

Za przygotowanie ołtarzy i za ofiary na wystrój ołtarza.

– z Woli Karczewskiej: Marek Majek, Zdzisław Wypustek, Wojciech Laskus, Sławomir Książek, Krzysztof Laskus, Jan Cacko, Robert Kobza, Józef Sokolik, Tomasz Rafał, Mirosław Michalik, Regina Kobza, Hanna Bogucka, Paulina i Łukasz Żurawscy

– z Glinianki: Anna Brewczyńska, Jacek i Urszula Szulik, Justyna Nowak, Marta Przybylska, Agnieszka Wieczorek, Helena Papis, Anna Balińska, Barbara Trześniowska, Jarosław Pakuła, Krzysztof Wojciechowski, Tomasz Gołębiowski, Sylwester Szczęsny, Paweł Zawadka

– z Rzakty: Kazimiera Szczęsna, Anna Książek, Mirosław Gańko, Stanisław Niemczak, Zdzisław Żurawski, Halina i Paweł Ślusarczyk, Bernadetta i Grzegorz Płochoccy, Robert Brewczyński

– z Górek: Renata Karwowska, Monika Nejman, Honorata Harlak oraz druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach z prezesem Łukaszem Zawadą.

Bóg zapłać za Wasz czas dla Jezusa Eucharystycznego.

Bóg zapłać straży pożarnej z Glinianki za czuwanie nad bezpieczeństwem, Chórowi parafialnemu z panem Borysem, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, dzieciom, które sypały kwiatki dla Jezusa i tym, którzy je przynieśli. Mogliśmy tak piękny dywan z kwiatów usypać dla Jezusa. Panu Marcinowi Klochowi za uwiecznienie tych wydarzeń na zdjęciach.

Dziękuję naszemu zespołowi „Dzieci uwielbiają Jezusa” wraz z panami: Borysem Piotrowskim, Mirkiem Michalikiem, Sławomirem Kobza, Jakubem Papisem, Krzysztofowi Luma. Ich występ był poprzedzony ciężką pracą na próbach. Bóg zapłać dorosłym i dzieciom.

Za czas Wieczoru Uwielbienia – Bóg zapłać Kołom różańcowym i osobom indywidualnym, które piekły ciasta, naszej młodzieży za włączenie się w wolontariat, panom za pilnowanie sceny i Naszej Ekipie która stworzyła ten Wieczór Uwielbienia i nad nim czuwa od początku, ludziom oddanym Bogu i parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przez swoje modlitwy i dary finansowe wspierają to dzieło.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w czwartek na zakończenie procesja eucharystyczna oraz obrzęd poświęcenia wianków. Zapraszamy asystę do feretronów i chorągwi.

• Dzisiaj po raz ostatni jest z nami, ks. Dariusz Zając, który będąc kapelanem Warszawskiego Hospicjum dla dzieci mógł również pomagać w naszej parafii w niedzielę. Od 26 sierpnia podejmie obowiązki wikariusza w parafii Św. Wincentego á Paulo w Warszawie. Bóg zapłać za wspólny czas.

• W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, msza św. wieczorna w intencjach zbiorowych.

• W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

• Bóg zapłać mieszkańcom wsi Glinianka II za ofiarę w kwocie 380 zł na potrzeby parafii.

• Dziś odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów z naszej diecezji.

• W tygodniku IDZIEMY: o sensie Komunii Świętej, adoracji pisze o. Jacek Salij,, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: o cudach eucharystycznych. Najnowszy numer „MIŁUJCIE SIĘ” poświęcony zagrożeniom ruchu Gender i LGBT, a dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ z dodatkiem w formie opaski na rękę z hasłem „Niebo Tak”.