XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018

• Dzisiaj o godz. 12.45 odprawiona zostanie msza św. dziękczynna za posługę duszpasterską w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego oraz w naszej parafii ś.p. Ks. Prob. Krzysztofa Krzesińskiego. Podczas mszy zostanie odczytany i wręczony akt mianowania (pośmiertnego) ks. mjr Krzesińskiego na stopień podpułkownika. W imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczenia aktu mianowania dokona Pan Łukasz Kudlicki – dyrektor Gabinetu Politycznego MON. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Dziekan Bogdan Sankowski, słowo wygłosi ks. Płk. Sławomir Żarski.

• W piątek (26.06) przypada Uroczystość apostołów Piotra i Pawła, tego dnia nie obowiązuje post. Taca z tego dnia jest przekazywana na dzieła charytatywne Stolicy Apostolskiej.

• Dziś po mszach ofiarami do puszek możemy wesprzeć budowę kościoła w Kijowie, gdzie posługuje obecny wśród nas ks. Anatol Siciński.

• W lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o 12.45, chrzty będą się odbywały na mszy o godz. 10.00.

• W tygodniku IDZIEMY „Do nieba z Ojcem Pio”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Klucz do młodych”, jest również najnowszy wakacyjny numer MAŁEGO GOŚCIA.