XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

śp Jerzy Ignaciuk l. 63 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

• Na czas wakacji zostaje zawieszona niedzielna msza św. o godz. 12.45, sakrament Chrztu św., będzie udzielany na mszy św. o godz. 10.00. Zostają także zawieszone msze św. w kaplicach dojazdowych.

• We wtorek  przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. wieczorna w intencjach zbiorowych. Taca tego dnia przeznaczona jest na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Tego dnia po porannej mszy udamy się na wyjazd z LSO do opactwa Benedyktynów w Tyńcu – Kalwarii Zebrzydowskiej – Wadowic. Pamiętajcie o nas w modlitwie.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią. Godzina Święta od 23.00 do północy, nasze nocne czuwanie w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź św. – 2 kapłanów

– o 18.00- msza św.

– 8.00-18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

pierwsza sobota miesiąca

Czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– o 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania nowy nr. miesięcznika formacyjnego „ Różaniec”

• W tygodniku IDZIEMY „Śladami św. Piotra w Rzymie”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: z odwiedzinami u św. brata Alberta, dla najmłodszych wakacyjny numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO, dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ „Czy można pogodzić wiarę i rozum? Historia życia filozofa Maritiana i jego żony.

• W naszej parafii kończy swoją posługę ks. Janusz Umerle i podejmuje obowiązki proboszcza w parafii św. Michała Archanioła w Grzybowie w diecezji Gnieźnieńskiej. Życzymy Bożego błogosławieństwa.

• GOK w Wiązownie informuje iż w dniu 4 lipca w niedzielę w godzinach od 6:30 do 15:00 wystąpią utrudnienia w komunikacji, ze względu na organizację 41. Półmaratonu Wiązowskiego.