XIV Marsz Świętości Życia – 7.04.2019

Zapraszamy na XIV Marsz Świętości Życia, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia i będzie przebiegał pod hasłem: „Tato to ja”.

Rozpoczęcie o godzinie 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej.

W tym roku chcemy promować i wskazywać niezastąpioną rolę ojca w każdej rodzinie. Przypomniana będzie m. in. nauka zawarta w adhortacji św. Jana Pawła II „Familiaris consortio”. Polski papież pisał, że prawdziwa miłość małżeńska zakłada i wymaga, aby mężczyzna żywił głęboki szacunek dla równej godności kobiety: „Nie jesteś jej panem — pisze św. Ambroży — lecz mężem, nie służącą otrzymałeś, ale żonę… Odpłać życzliwością za życzliwość, miłość wynagrodź miłością”. Mężczyzna winien żyć ze swą żoną „w szczególnej formie przyjaźni osób”.

W tym dokumencie Jan Paweł II wskazuje cztery najważniejsze zadania chrześcijańskiego ojca:

• odpowiedzialność za życie poczęte pod sercem matki
  • troskliwe pełnienie obowiązku wychowania, dzielonego ze współmałżonką
  • praca, która nigdy nie rozbija rodziny, ale utwierdza ją w spójni i stałości
  • świadectwo dojrzałego życia chrześcijańskiego, które skutecznie wprowadza dzieci w żywe doświadczenie Chrystusa i Kościoła.

Wzorem lat ubiegłych pod bazyliką katedralną zorganizujemy zbiórkę pomocy dla domu samotnej matki w Zielonce.

Nasza parafia włącza się również w zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Pieluchy, mleko i kosmetyki dla niemowląt można przynosić do zakrystii murowanej w kościele, a ofiary pieniężne składać do puszki pod chórem. Osoby chętne na wyjazd na Marsz, mogą się zapisywać w zakrystii na autobus.

Program na plakacie.

Szczegóły akcji na stronie marszu marszprolife.pl