XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018

• 14 sierpnia przypada 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17:00.

A na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania msza św. zbiorowa w naszych intencjach o godz. 19.45, Różaniec i o 21.00 Apel Jasnogórski, a następnie mały poczęstunek. Przypuszczalnie przyjdą do nas grupy z parafii Dębe Wielkie i Rudzienko.

• 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę według planu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów.

• Dożynki diecezjalne 26 sierpnia.

Msza św., której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk o godz. 13:00 na błoniach przykościelnych. Tego dnia nie ma mszy o 18:00.

• Powiat Otwocki zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 15 sierpnia w miejscowości Kąty w gminie Kołbiel.

• W szczególnym roku 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na Gminne obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia br., w Wiązownie w kościele pw. św. Wojciecha oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

• Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem tygodniki IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNNY.