XIX Niedziela Zwykła – 7.08.2022

• Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca. Główna msza o 11.30, po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr hab. Andrzej Draguła.

W tym tygodniu przypadają:

• We wtorek 9.08 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

• W środę 10.08 święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona naszej parafii oraz imieniny Pana Borysa, naszego organisty.

• W niedzielę 14.08 św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszych mężczyzn modlących się za kapłanów, oraz 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Msze św.

– 17.00 – przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie odbędzie się w Kopkach,

– 19.45 – na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania, różaniec

– 21.00 – Apel Jasnogórski

a następnie mały poczęstunek.

Swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębe Wielkie, Rudzienko, Ostrów. Zwracamy się o pomoc w pieczeniu ciasta dla naszych pielgrzymów, abyśmy mogli ich ugościć. Będzie można je przynosić do zakrystii w niedzielę.

• W poniedziałek 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, których zapraszamy w mundurach do wspólnej modlitwy. Po mszy św. zostaną złożone wieńce pod pomnikami A.K. i Smoleńskim.

• W czasie pielgrzymek do Matki Bożej Glinieckiej, w środy msza św. nowennowa jest o godz. 19.45.

• Bóg zapłać za ofiary na remont ogrodzenia przykościelnego.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Niewielu Polaków może poszczycić się taką historią życia – jako kapłan, misjonarz i lekarz. – mówi ks. dr. Zenon Hanas SAC, prowincjał pallotynów – wspominając śp. abp. Hosera.

GOŚĆ NIEDZIELNY: W świecie ogarniętym piekłem wojny wierność Ewangelii doprowadziła ich na ołtarze, których wspominamy w tym tygodniu.