XIX Niedziela Zwykła – 9.08.2020 – Odpust parafialny

• Bóg zapłać za Wasze tak liczne piesze pielgrzymowanie z Rzakty, Woli Karczewskiej, Górek, Bolesławowa i Czarnówki. Zapraszam się do włączenia wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do piątku. Po przyjściu grup pielgrzymkowych msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W środę msza św. nowennowa o godz. 19.45. a w piątek na zakończenie msza św. w intencjach zbiorowych. Wybierają się także grupy z parafii Dębe Wielkie i Rudzienko. Ze względu na pandemię nie organizujemy wspólnego posiłku na koniec naszego Pielgrzymowania.

• W piątek 14 sierpnia przypada 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. , zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17.00.

• 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Msze św. jak w każdą niedzielę według planu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.

Wieczorem na godz. 20.30 zapraszamy na kolejne Samochodowe Kino Parafialne.

• 16 sierpnia w niedzielę zapraszamy na godz. 15.00 na cmentarz parafialny na Apel Poległych. W planie uroczystości:

Apel Poległych

Poświęcenie krzyży na mogiłach żołnierzy z 1920 r i z II wojny świtowej

Złożenie wieńców

Przypomnienie historii bitwy z 17 sierpnia 1920 r z Glinianki – pod chórem znajduje się publikacja Pana Pawła Rokickiego, pracownika IPN, która nam przybliża historię tamtych dni. Bóg zapłać parafianom za sfinansowanie nakładu 500 szt.

Naszą obecnością oddajmy hołd obrońcom Polski.

Nasza diecezja szczególnie związana jest z „Cudem nad Wisłą”, pamiętajmy o uroczystościach min. w Radzyminie. Szczegóły na naszej stronie parafialanej.

• W tygodniku IDZIEMY: „ Azyl w Choszczówce – ulubione miejsce krótkiego odpoczynku Prymasa Tysiąclecia. GOŚĆ NIEDZIELNY: z odwiedzinami w Rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.