XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022

• W piętek 22.07 przypada Święto św. Marii Magdaleny, natomiast w sobotę 23.07 Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo pojazdów z racji przypadającego w poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tego dnia swoimi ofiarami, będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy, którym zajmuje się organizacja misyjna Miva Polska. A o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Ks Prob. Krzysztofa.

• Zapraszamy na 42 WAPM, pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę , od 5 do 14 sierpnia. Bliższe informacje w zakrystii.

• Bóg zapłać za ofiary na remont ogrodzenia przykościelnego.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY:  Polskie La salette – Kult Pięknej Pani z La Salette rozwinęli w Polsce Księża Misjonarze Saletyni, którzy w Dębowcu w latach 1910–1912 zbudowali klasztor, małe seminarium i kaplicę.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Najpierw został księdzem, a ćwierć wieku później – zakonnikiem. Teraz o. Krzysztof od Jezusa towarzyszy uczestnikom rekolekcji, którzy przyjeżdżają do klasztoru karmelitów bosych w Gorzędzieju na Kociewiu szukać ciszy i uczyć się modlitwy.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

śp. Zbigniew Żurawski 65 l. z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.