XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020

• Przeprowadzone zostały prace konserwatorskie przy naszych dzwonach.

Mamy dwa dzwony z 1946 roku, św. Wawrzyniec i drugi dedykowany Matce Bożej. Są to dzwony dziękczynne za ukończenie II Wojny Światowej. Grupa parafian wyszła z inicjatywą, aby przywrócić pierwotny stan w dzwonnicy, gdzie znajdowały się kiedyś 4 dzwony. Powstał pomysł żeby w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II ufundować dzwon jemu poświęcony i drugi św. Roch – święty, który jest od dawna czczony w naszej parafii a szczególnie teraz jako patron od zarazy. Gdyby się udało pozyskać środki finansowe, to dzwony zadzwoniłyby uroczyście na Boże Narodzenie tego roku.

• W sobotę o godz. 7.30 msza św. za naszego śp. ks. prob. Krzysztofa w dniu Jego imienin.

• Zapraszamy na kolejne Parafialne Kino Samochodowe w sobotę 1.08.2020  na godz. 20.30. Przyjeżdżamy samochodami na łąkę przy kościele lub zabieramy ze sobą koc. Dźwięk będzie transmitowany na częstotliwości radiowej i bezpośrednio przy ekranie. Ofiary po projekcji będą przeznaczone na opłacenie licencji i remont świetlicy środowiskowej dla dzieci w Otwocku-Świdrze, prowadzonej przez Caritas naszej diecezji. Tytuł filmu jest niespodzianką.

• W niedzielę 26 lipca, po każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa patrona kierowców. Tego dnia będziemy wspierali swoimi ofiarami Miva Polska, która pomaga w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

• Film o Tajemnicy Eucharystii, który wyświetlany był przez ostatni miesiąc w niedziele przed mszami św., będzie zamieszczony na naszej stronie. Polecajmy go naszym bliskim, dla głębszego zrozumienia tej Tajemnicy naszej wiary.

• W tygodniku IDZIEMY: „Śluby w Komańczy” – w ostatnim miejscu osadzenia Prymas stworzył program religijno-moralnej odnowy polskiego narodu ze Ślubami Jasnogórskimi. Mimo trudu trzech więziennych lat podkreślał, że nie zamieniłby tego czasu na mieszkanie w rezydencji biskupiej w Warszawie. GOŚĆ NIEDZIELNY: Młody ks. Wyszyński ratujący polskiego żołnierza przed strzelającym do niego Niemcem. Tęskniące za potomstwem małżeństwa otrzymujące łaskę rodzicielstwa. Znikające guzy nowotworowe. Głusi, którzy odzyskują słuch – o sanktuarium Maryjnym w Wąwolnicy.