XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018

• Zostały dokończone prace z odnowieniem podłogi w kościele. Renowacji została poddana podłoga na chórze i w bocznej murowanej kaplicy.

• OSP Glinianka zaprasza do włączenia się w akcję oddawania krwi w niedzielę 29 lipca od 9 do 13.00.

• Dziś po mszach odbędzie się poświęcenie pojazdów na wspomnienie .św. Krzysztofa. Księża będą podchodzili do samochodów.

• Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca będziemy przeżywali w niedzielę 5 sierpnia, a Dożynki Diecezjalno-Gminne, odbędą się w naszej parafii w niedzielę 26 sierpnia. Zapraszamy rolników do włączenia się w przygotowanie korowodu maszyn rolniczych. Zgłoszenia przyjmuje Pan Stanisław Smolak  – Sołtys wsi Rzakta. Pamiętajmy o naszych pięknych wieńcach dożynkowych. Do Pań, zwracamy się z prośbą o przygotowanie ciast, sójek glinieckich, smalcu, chleba – w celu przygotowania poczęstunku dla delegacji wieńcowych.

• Pod chórem znajduje się modlitewnik „Pokój Wam” oraz książeczka o Nowennie Pompejańskiej – ofiara dobrowolna.

• Gorąco zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą Biało-Złota, której nasz ksiądz Proboszcz jest przewodnikiem. Bliższe informacje na stronie internetowej i na plakacie.

• W tygodniku IDZIEMY o sanktuarium na Górze św. Anny a,  w GOŚCIU NIEDZIELNYM o rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.