XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

– poniedziałek-piątek – różaniec o 17.15, następnie msza św.

– sobota – różaniec po mszy św. porannej

– niedziela – dziesiątek różańca po każdej mszy.

Dzieci na różańcu poznają historię objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

• Książka intencji na 2018 rok jest otwarta od wczoraj.
  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku IDZIEMY artykuł p.t. „Korony od Niepokalanej” – o nowym filmie o św. Maksymilianie Kolbe, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM artykuł „Co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?”.
  • Został już postawiony pomnik nagrobny na grobie ks. Proboszcza. Poświęcenie odbędzie się 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają swoimi darami serca budowę tego pomnika. Za każdy gest serca składamy Serdeczne Bóg zapłać.
  • Nawiedzenie kopi Obrazu Ikony MB Jasnogórskiej w naszej parafii będzie miało miejsce od 9 listopada (czwartek) od godz. 19.00 do 10 listopada (piątek) do godz. 19.00. Będzie całodobowe czuwanie przy ikonie.
  • Ogłoszenie dla kandydatów do Bierzmowania, którzy czekają już na przyjęcie tego sakramentu. Czekamy na odpowiedź z kurii na wyznaczenie ostatecznego terminu przyjazdu ks. biskupa do naszej parafii na tę uroczystość.
  • Dzisiaj przed kościołem wolontariusze z naszego Gimnazjum z okazji XVII Dnia Papieskiego zbierają datki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla najbiedniejszej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II
  • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wczorajszą modlitwę „Różaniec do granic”. Z naszej parafii pojechały 3 autokary, a w kościele było nas ponad 200 osób.