XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły

śp Helena Bronisz l. 91 z Dobrzyńca

śp. Stefania Bogucka l. 86 z Rzakty, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

• Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka, I światowy dzień dziadków i osób starszych. Pamiętajmy o Nich w modlitwie i odwiedzinach.

• Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Gietrzwałdu za czas wspólnej modlitwy.

• Dzisiaj we wspomnienie św. Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Swoimi ofiarami, możemy wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy, którym zajmuje się organizacja misyjna Miva Polska. A o godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Ks Prob. Krzysztofa.

• Również dzisiaj od godz. 7.30 do 11.30, jest możliwość przyjęcia szczepionki jednodawkowej i dokonania spisu powszechnego.

• Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę (5-14 sierpnia) wraz z grupą Biało-Złotą, której ks Proboszcz Piotr przewodnikiem. Bliższe informacje na parafialnej stronie.

• W tygodniku IDZIEMY: „Łaska starości” – rozmowa z o. Leonem Knabitem, benedyktynem z Tyńca, w GOŚCIU NIEDZIELNYM w wakacyjnym cyklu pielgrzymowania, udajemy się do św Kingi w Starym Sączu.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach.

Dzisiaj w Gminie Wiązowna odbędą się darmowe, indywidualne konsultacje z psychologiem. Zapraszamy wszystkie osoby, które:

• potrzebują rozmowy ze specjalistą, aby omówić jakiś trapiący ich problem,
  • odczuwają obniżenie nastroju lub inne niepokojące objawy,
  • zauważają, że ich dziecko lub inna bliska osoba zmaga się z jakąś trudnością lub problemem i chcą o tym porozmawiać,
  • są uzależnione od jakiejś substancji lub czynności i chciałyby wykonać pierwszy krok, aby się z tego uzależnienia uwolnić,
  • znają kogoś kto jest uzależniony i nie potrafią mu pomóc,
  • nigdy nie były u psychologa i chcą zobaczyć jak wygląda takie spotkanie.

Harmonogram konsultacji:

Dom Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej: 10.00- 12.00

Świetlica OSP w Malcanowie: 12.30- 14.30

Świetlica w Stefanówce: 15.00-17.00

Świetlica w Izabeli: 17.30- 19.30.

Za tydzień Fundacja Inspirująca wraz z Gminą Wiązowna zapraszają również na indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą.

Spotkania odbędą się w tych samych miejscach i godzinach.