XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Helena Piekarska z Porąb

Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dzisiaj tzw. niedziela statystyczna, czyli odbywa się liczenie wiernych przystępujących do Komunii św. i uczestniczących w mszy świętej.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

– poniedziałek-piątek – różaniec o 17.15, następnie msza św.

– sobota – różaniec po mszy św. porannej

– niedziela – dziesiątek różańca po każdej mszy.

• W niedzielę 5 listopada przeżyjemy dzień przygotowujący do czasu nawiedzenia MB Częstochowskiej. Poprowadzi go ks. Jerzy Basaj ze zgromadzenia Ojców Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. Ks. Jerzy na co dzień posługuje w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
  • W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę oraz w niedzielę zapraszamy do spowiedzi, aby godnie przeżyć ten czas. Tego dnia (niedziela 5 listopada) nie będzie mszy w Siwiance i w Józefowie. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia w kościele parafialnym.
  • 9 listopada w czwartek przybędzie Ikona Nawiedzenia MB Częstochowskiej.

19:00 (9.11 czwartek) – msza przywitania

21.00 (9.11 czwartek) – Apel Jasnogórski

00:00 (10.11 piątek) – pasterka o powołania z naszej parafii – przyjadą kapłani, którzy posługiwali w naszej parafii.

7:30 (10.11 piątek) – Godzinki

8:00 (10.11 piątek) – msza dla parafian

10:00 (10.11 piątek) – msza dla chorych z sakramentem chorych

ok 11.30 (10.11 piątek) – msza dla uczniów naszych szkół

15:00 (10.11 piątek) – Koronka

17.30 (10.11 piątek) – msza pożegnania.

Będzie całodobowe czuwanie. Ułożymy je w kluczu naszych kół różańcowych i grup parafialnych. Prosimy bardzo wszystkich Parafian o udekorowanie trasy przejazdu obrazu od Malcanowa, jak również naszych domostw. Niech w całej parafii pojawią się dekoracje, flagi.

• 12 listopada w niedzielę o godz. 12:45 odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie. Za tydzień w niedzielę spotkanie z kandydatami po mszy wieczornej.
  • Rozpoczyna się czas przyjmowania na wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe będą odczytane na cmentarzu przed Mszą  i w dzień zaduszny po Mszy o 10.00
  • Zapraszam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy „Jaka modlitwa” – cztery cechy modlitwy, jakich żąda w swoim orędziu Matka Boża Fatimska, a w Gościu Niedzielnym – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w dni święte.
  • Za tydzień taca przeznaczona na misje.
  • Zaproszenie na I Dzień Seniorów w Gminie Wiązowna, w Woli Karczewskiej 26 października. Informacje na plakacie.
  • Dziś zbierane są podpisy w obronie życia.