XVIII Niedziela Zwykła 2.08.2015

1. W czwartek 06.08.2015 przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o 8.00 i 20.00. Podczas mszy świętej o godzinie 20.00 będziemy się modlić o pomyślność i Opiekę Bożą i Matki Najświętszej dla nowego Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej Pana dr Andrzeja Dudy.
  2. Od czwartku 6.08.2015 rozpoczynamy duchowe pielgrzymowanie naszej parafii na Jasną Górę. Codziennie od 6.08 do 14.08 oprócz odpustu będzie msza święta o godzinie 20.00. Po mszy świętej będzie różaniec i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  3. W piątek i sobotę odbędzie się nabożeństwo 40 godzinne przed odpustem. Msze o 8.00 i 20.00. Nauki będzie głosił, ks. Aleksander Juszczuk – kapelan szpitala klinicznego w Otwocku. Zarówno w piątek i sobotę całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze święte o 8.00 i 20.00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Odpustu Św. w naszej parafii. Msze święte o 8.00 i 10.00 w kościele, suma odpustowa o 11.30 – msza św. przy ołtarzu polowym. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Płk Sławomir Żarski – nowy proboszcz parafii w Dębem Wielkim. Po mszy świętej procesja eucharystyczna, „Ciebie Boże wysławiamy” i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  6. Po sumie odbędzie się koncert orkiestry Gloria z Otwocka, występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Odpust to wielkie wydarzenie duchowe. Zapraszamy wszystkich do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej
    Po koncercie orkiestry Gloria kończy się uroczystość odpustowa. Plac parafialny został użyczony Grupie Turystyczno-Motocyklowej, który organizuje Piknik Motocyklowy „Auto Moto Serce” do 22.00, podczas którego będzie można oddać krew. Zbiórka krwi rozpocznie się już od 10.00 w specjalnym ambulansie. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej szczytnej akcji. Krew to wielki dar, który można złożyć, a podczas wakacji jest ona szczególnie potrzebna.
  7. W najbliższą sobotę po mszy świętej o 20.00 mieszkańcy Józefowa zabiorą Obraz Miłosierdzia Bożego do swoich domów. Potrwa to ok 30 dni.
    Potem obraz przejmą kolejno mieszkańcy: Rzakty, ulicy Wrzosowej, Dobrzyńca, Bolesławowa, Czarnówki, Siwianki, Kruszówca, Woli Karczewskiej, Kopek, Lipowa i na końcu wracając do kościoła Glinianki.
  8. Przypominamy o obowiązku przedłużania własności grobów co 20 lat.
  9. Po spłacie organów i wykonaniu iluminacji wewnątrz świątyni podjęte zostaną prace na cmentarzu – renowacja alei głównej, ogrodzenie, brama główna. Planowane jest też wykonanie miejsca modlitwy dla rodziców, którzy z różnych przyczyn utracili swoje dzieci a nie mają mogił swoich dzieci. Wszelkie sugestie zapraszamy przekazywać do księdza Proboszcza.