XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

• Jutro 1 sierpnia przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” zabrzmią dzwony, pamiętajmy w modlitwie o poległych.

• Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

• W piątek 5 sierpnia o godz. 5.30 wyruszymy na 42 Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną w grupie Biało-Złotej, której nasz ks. Proboszcz jest przewodnikiem. Na ołtarzu bocznym znajduje się koszyk na intencje, które dołączymy do naszej modlitwy pątniczej.

Od piątku 5 sierpnia do 14 sierpnia zapraszamy do naszego parafialnego pielgrzymowania Zapraszamy do włączenia się wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do piątku. Po przyjściu grup pielgrzymkowych do kościoła msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

• W czasie pielgrzymek z naszych wiosek, w środy msza św. nowennowa będzie o godz. 19.45.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– od 23.00 do północy Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź – 2 kapłanów

– 18.00 – msza św.

– 19.45 – msza św. po przyjściu pielgrzymów

– 8.00 – 18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego jak również pierwsza sobota miesiąca

– 7.30 – msza św. i nasze dziękczynienie za koronację obrazu M.B. Glinieckiej

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

– o 19.45 Msza św. pielgrzymkowa.

Jest już do odebrania nowy nr. miesięcznika formacyjnego „Różaniec”

• W niedzielę 7 sierpnia przeżyjemy w naszej parafii odpust ku czci św. Wawrzyńca.

Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.30, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr hab. Andrzej Draguła. Po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy Parafianie zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy.

• Bóg zapłać za ofiary na remont ogrodzenia przykościelnego.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: o rekolekcjach ignacjańskich.

GOŚĆ NIEDZIELNY: o charyzmatycznych kapelanach Armii Krajowej.