XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2016

• W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Aleksandra Kobza l. 86 z Rzakty

Śp. Michał Kolasa l. 22 z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

• Dziękujemy za pomoc duszpasterską ks. Klaudiuszowi.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace w kościele. P. Kobzie dziękujemy za zajęcie się łąką.
  • W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace renowacyjne przy bocznych ołtarzach. Powróciły pozłocone kolumny. Na jesieni renowacji poddana zostanie część ołtarza głównego.
  • Na cmentarzu przeprowadzane są różne prace porządkowe (usunięcie uschniętego drzewa, naprawa istniejącej studni, wykonanie nowej studni w górnej części cmentarza). W związku z tymi pracami prosimy w sobotę od 9.00 panów z Dobrzyńca, Lipowa i Kopek (ze sprzętem) o włączenie się do tych prac porządkowych przy wycinaniu krzaków.
  • W tym tygodniu przypadają:

– pierwszy piątek miesiąca – msza św. wypominkowa o 7.30 (spowiedź przed mszą i po mszy), następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Msza św. wieczorna o 18.00.

– pierwsza sobota miesiąca – msza święta o 7.30, a po niej różaniec.

• Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce w grupie Biało-Złotej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej z ks. Piotrem. Pielgrzymka rusza w piątek. Informacje i zapisy u ks. Piotra. Więcej informacji na stronie www.bialozlota.org.
  • W sobotę o 19.00 rozpoczynamy 1 dzień duchowego pielgrzymowania – msza święta i różaniec. O przygotowanie liturgii i rozważań różańcowych prosimy młodzież z Glinianki. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym pielgrzymowaniu, również pieszo. Codziennie wyrusza pielgrzymka z Woli Karczewskiej można się dołączyć.
  • Po zakończeniu różańca o 20.00 w najbliższą sobotę zapraszamy do kina samochodowego na film pt. „Odważni”. Zapraszamy panów, młodzież do pomocy przy organizacji tego wydarzenia.
  • W najbliższą niedzielę uroczystość Św. Wawrzyńca. Msze święte jak w każdą niedzielę. Suma i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła o 11.30. Zapraszamy asystę, feretrony. Będzie także msza święta o 18.00, a o 20.00 z inicjatywy parafian zabawa taneczna na łące. W niedzielę nie będzie pielgrzymowania.
  • Z racji odpustu w przyszłą niedzielę spotkanie Kół Różańcowych w sobotę po mszy świętej porannej.
  • Od poniedziałku do soboty, codziennie będziemy duchowo pielgrzymować poprzez udział we mszy świętej o 19.00 i poprzez modlitwę różańcową – zapraszamy.
  • Po raz pierwszy przybędzie do nas pielgrzymka z innej parafii. W sobotę 13.08 przybędzie do naszej parafii pielgrzymka z parafii w Dębe Wielkim na godzinę 19.00. Gorąco prosimy mieszkańców Górek, Porąb i Glinianki II o gościnne przyjęcie pielgrzymów – o przygotowanie picia i jakiejś przekąski.