XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020

• Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego Odpustu parafialnego. Dziękujemy całej asyście uczestniczącej w procesji, paniom i panom w strojach ludowych, panom za asystowanie przy Najświętszym Sakramencie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, uczestnikom procesji z darami, którą przygotowała pani Kazimiera Szczęsna.

• Bóg zapłać za Wasze świadectwo wiary w naszym Glinieckim pielgrzymowaniu. Dziękujemy, tym którzy z naszych wiosek przychodzili na wieczorną mszę św., różaniec i Apel Jasnogórski oraz parafianom z Ostrowa, Dębe Wielkiego i Rudzienka, którzy przyszli na zakończenie pielgrzymowania w dniu wczorajszym. Niech Matka Boża Gliniecka wynagrodzi Wam trud organizowania i uczestniczenia w tym czasie modlitwy pątniczej.

• Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na cmentarz parafialny na Apel poległych. W planie uroczystości:

Apel poległych

Poświęcenie krzyży na mogiłach żołnierzy z 1920 r i z II Wojny Światowej

Złożenie wieńców

Przypomnienie historii bitwy z 17 sierpnia 1920 r z Glinianki. Pod chórem znajduje się publikacja Pana Pawła Rokickiego, pracownika IPN, która nam przybliża historię tamtych dni.

Naszą obecnością oddajmy hołd obrońcom Polski.

Bóg zapłać ofiarodawcy za współfinansowanie kostki na alejce przy mogile żołnierzy z 1920 r.

• W tygodniku Idziemy: Bitwa Warszawska 1920 – dlaczego cud?