XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Aleksander Poszytek l.95 z Bolesławowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać wszystkim za udział i przygotowanie Apelu Poległych. W sposób szczególny dziękujemy:

Kapłanom z naszego dekanatu, z księdzem Dziekanem Bogdanem Sankowskim.

Oficerom Wojska Polskiego: Damianowi Jakubowskiemu i Dariuszowi Grala za przygotowanie Apelu.

Przedstawicielowi MON Panu Łukaszowi Kudlickiemu

Władzom samorządowym z Panem Wójtem Januszem Budnym i Przewodniczącą Rady Gminy Panią Renata Falińską

Przedstawicielom PSP w Otwocku Panu Maciejowi Aptacemu oraz OSP Glinianka i Górki

Panu Mirosławowi i Sławomirowi Kobza – firma Stolmark, za Krzyże, które stanęły na mogiłach.

Skautom i Skautkom z Panem Maciejem Tryburcym.

Skautom Europy

Bractwu Strzelców Kurkowych LECHICI

Panu Kazimierzowi Nowakowi, za duży wkład w uroczystość.

Panu Grzegorzowi Płochockiemu za dokumentację fotograficzną

Pocztom Sztandarowym, Dyrekcjom Szkół i pracownikom naszej szkoły oraz Wam wszystkim, którzy przyszliście uczcić poległych w obronie Ojczyzny.

• W środę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej – msze św. o 7.30 i 18.00.

• W sobotę 29 sierpnia na 20.30 zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach Parafialnego Kina Samochodowego.

• Bóg zapłać za ofiary, które wpłacacie na nasze dwa nowe dzwony. Koszt odlewu tych dzwonów i renowację trzeciego oraz mechaniki napędowej to kwota 75.000 zł. Powstaje lista ofiarodawców, którzy zostaną umieszczeni w pamiątkowej publikacji. Będzie się ona składała z fotografii naszych dzwonów i listy imion i nazwisk, tych którzy się przyczynili do ich ufundowania z racji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, i rocznicy Cudu Nad Wisłą.

• W tygodniku IDZIEMY: „Prymas Jasnogórski” na Jasną Górę przyjeżdżał jak syn do matki. Najważniejsze sprawy zawierzał Maryi w Jej Cudownym Obrazie, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Wywiad z abp Janem Pawłowskim, delegatem w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, który gościł w naszej parafii w 2017 roku.

• W sobotę 5 września przeżyjemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00 i 12.00

• W niedzielę 6 września zapraszamy Rodziców na godz. 19.00 na spotkanie w sprawie przyszłorocznej I Komunii św.

• W poniedziałek 7 września zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na godz. 19.00.  Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas I szkoły średniej.

• Gmina Wiązowna przypomina rolnikom o Powszechnym Spisie Rolnym – bliższe informacje na stronie Gminy Wiązowna.

• Jest oferta pracy dla osoby chętnej do opieki nad dziećmi. Informacje w zakrystii.