XXII Niedziela Zwykła – 2.09.2018

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że po raz pierwszy odbyły się w naszej parafii Dożynki Diecezjalno – Gminne, Udało się, że każda wieś z 13 należących do naszej parafii miała swojego przedstawiciela, czy to w osobie dorosłego czy dziecka podczas mszy św. sprawowanej przez ks. bp. Marka Solarczyka.

Dziękujemy:

– Pani Paulinie Sokół – dyrektor GOK-u;

– Starostom Dożynkowym: pani Kazimierze Szczęsnej i Mieczysławowi Pindarze;

– Chórowi parafialnemu z Panem Borysem, Kołu Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu „Wawrzynioki”, zespołowi „Rzakcianki”;

– Stanisławowi Smolakowi, Kazimierzowi Nowakowi, Waldemarowi Woźnica, Arkadiuszowi Młot za przygotowanie korowodu, wszystkim rolnikom za udział w korowodzie;

– Wszystkim, którzy ofiarowali i przygotowali płody rolne, które zostały przekazane do jadłodajni św. Brata Alberta w Warszawie;

– Paniom za przygotowanie ciast, sójek i innych potraw do podjęcia gości;

– Przedszkolu „Karolek”;

– Policji, Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem;

– Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Wiązownie;

– LSO za asystę przy ołtarzu;

– Panu Grzegorzowi Płochockiemu za fotorelacje.

• Dziś po Mszach zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

• Jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Msz św. o godz. 8.00 wraz z możliwością skorzystania s sakramentu spowiedzi. Następnie przejdziemy do szkoły na uroczyste otwarcie po remoncie.

Prośba od pani Dyrektor o pozostawienie aut na parkingu przy kościele, przy szkole będą trudności z zaparkowaniem.

• W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

– rano – o 7.30 msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią i adoracja do godz. 9.00

– po południu spowiedź od 17.00, msza o 18.00, następnie od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą do 21.00.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• Za tydzień w niedzielę 09 września o 10.00 msza św. dziękczynna w I rocznicę koronacji obrazu MB Glinieckiej, tego dnia będzie z nami ks. Bogdan Rudnicki – pallotyn. Po mszach będzie można nabyć książki Jego autorstwa.

• Parafia Dębe Wielkie zaprasza 8 września na piknik rodzinny, a 9 września na pożegnanie lata z koncertem Małego TGD.

• Dziś o godz. 19.00 w kościele w Wiązownie koncert patriotyczny „Raduj się Matko, Polsko” w cyklu „Mazowsze w koronie” wystąpi Warszawski Chór Międzyuczelniany, który gościł rok temu w naszej świątyni.

• Prasa katolicka pod chórem: w tygodniku IDZIEMY o naszych Dożynkach, w GOŚCIU NIEDZIELNYM z wizytą u o. Cystersów, w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM dla dzieci m.in. dodatek: kalendarz na nowy rok szkolny.