XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

• Zapraszamy na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz.10.00.

• Próby dla dzieci przed I Komunią św. we wtorek i czwartek. I grupa o godz. 18.00, a II grupa o godz. 19.00. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za wczorajsze sprzątanie świątyni.

• W tym tygodniu przypadają

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów)

– 23.00 – 00.00 – „Godzina Święta”- nasze czuwanie w ciszy z Jezusem Eucharystycznym

pierwszy piątek miesiąca

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 16.00 – spowiedź – 3 kapłanów, dla dzieci i rodziców przed I Komunią św,

– od 17 – spowiedź dla wszystkich

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od 19.00 poprowadzi grupa pielgrzymkowa Biało-Złota.

– 20.30 – Różaniec

– 21.00 – Apel Jasnogórski

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• W sobotę 5 września przeżyjemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00 i 12.00.

• Za tydzień w niedzielę 6 września pożegnamy ks. Piotra Nicińskiego, który pomagał w naszej parafii, a udaje się na misje na Alaskę. Po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na „Wyprawkę misyjną ks. Piotra”.

• W niedzielę 6 września powraca msza św. o godz. 12.45 po wakacyjnej przerwie.

• Za tydzień od 6 września wznawiamy msze św. w kaplicy w Józefowie o 17.00 i w Siwiance o 13.00.

• W niedzielę 6 września zapraszamy Rodziców, na godz. 19.00 na spotkanie w sprawie przyszłorocznej I Komunii św.

• W poniedziałek 7 września zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na godz. 19.00. Zaproszenie skierowane jest  do uczniów klas I szkół ponadpodstawowych.

• Dobiegają końca praktyki kl. Bartosza. Polecamy go opiece Matki Bożej Glinieckiej na drodze do kapłaństwa.

• Bóg zapłać za ofiary, które wpłacacie na konto parafialne i osobiście na dwa nowe dzwony. Dziękuję fundatorom osobistym i wsiom Józefów (2630 zł), Dobrzyniec (1800 zł).

• W tygodniku IDZIEMY: „Boga znajdziemy w ciszy”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Anioł cierpiących” o św. Matce Teresie z Kalkuty w 110 rocznicę urodzin. Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

• W sobotę 5 września Grupa Turystyczno Motocyklowa zaprasza na zbiórkę krwi w Wiązownie. Szczegóły w na plakacie w gablocie.

• Przed kościołem Pani Barbara Gąska rozprowadza publikacje swojego autorstwa: „Kapliczki i krzyże przydrożne parafii św. Wawrzyńca w Gliniance”. Zawiera ona 50 wierszy i fotografie kapliczek i krzyży.