XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

• Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy (Veritatis Splendor)”. Ofiarami do puszek można wesprzeć stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• W środę przypada wspomnienie błog. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę św. Jana Pawła II, których relikwie znajdują się w kaplicy z relikwiami.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 21 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadzą świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

• Pragniemy poinformować, iż wychodząc naprzeciw zaleceniom synodalnym, chcemy stworzyć w naszej Parafii nowy rodzaj aktywności katolickiej dla naszych sióstr i braci. W dniu 23 października w niedzielę. o godz. 16.30, tu w naszym kościele, ruszamy z inicjatywą comiesięcznych otwartych „Wieczorów biblijnych”, podczas których będziemy się zagłębiać w Piśmie Św. Chcemy się uczyć je czytać, by rozumieć co Bóg przez swoje słowo chce nam przekazać. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z Bractwem Słowa Bożego i jego opiekunem prof. dr hab. Waldemarem Linke CP, który jest uznanym biblistą i wykładowcą na Wydziale Teologicznym UKSW oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. O. Linke będzie tego dnia naszym gościem, na wszystkich mszach św. wygłosi homilię i zapoczątkuje działalność „Wieczorów biblijnych”. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu. Jednocześnie rekomendujemy osobom zainteresowanym książkę Bractwa Słowa Bożego, wydaną pod redakcją Joanny Człapskiej i o. Waldemara Linke, pt. „Czytać, żeby rozumieć – rozumieć, żeby czytać”. Jest ona znakomitym wstępem dla wszystkich osób, pragnących poznawać Słowo Boże.

• Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele misyjne, a o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, które potrwa do 20.30.

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: „Impuls dla biblistów”, artykuł ks prof. Chrostowskiego.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Kolejna część edycji „Biblia Audio”