XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła

śp Stanisława Iganaciuk  l.87 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

• W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy z Rycerzami św. Maksymiliana Kolbego w uroczystości święceń Diakonatu Bartosza Olszewskiego, związanego z naszą parafią. Polecamy Go opiece Matki Bożej Glinieckiej.

• Dzisiaj odbędzie się w Warszawie Procesja Różańcowa za Polskę. Początek o 12.30 w katedrze Warszawsko-Praskiej.

• W poniedziałek przypada święto Łukasza ewangelisty a w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

• W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe. Kartki do zapisania wypominek znajdują się na stoliku z prasą.

• Osoby prowadzące sprzedaż przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszam do kontaktu ze mną w sprawie rezerwacji miejsc i opłaty „śmieciowej”.

• Za tydzień w niedzielę, zapraszamy na wyjazd do kina na film „Fatima” o godz. 13.40 – zapisy w zakrystii.

Wieczorem zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie o godz. 19.00.

• Taca w przyszłą niedzielą będzie przeznaczona na cele misyjne.

• W tygodniku IDZIEMY: Wydarzeniem najwyższej rangi w powojennych dziejach Kościoła w Polsce była beatyfikacja o. Maksymiliana Marii Kolbego, która odbyła się przed pół wieku w rzymskiej bazylice św. Piotra., w GOŚCIU NIEDZIELNYM: 40 lat przed powołaniem CHARIS, jednoczącej grupy Odnowy, z podobną inicjatywą wystąpił, ks. Franciszek Blachnicki. „Nie wspieramy się, lecz tracimy czas na uzasadnianie naszej inności i racji” – nauczał.