XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017

UWAGA ZMIANA :

wyjazd do kina na film o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie korony” w sobotę o godz. 16.00 (nie o 17.15).

• Trwa zapisywanie na wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe będą odczytane na cmentarzu przed mszą, która będzie odprawiona o 12.00  w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po mszy o 10.00.

• W niedzielę 5 listopada przeżyjemy dzień przygotowujący do czasu nawiedzenia MB Częstochowskiej. Skorzystajmy z spowiedzi w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca oraz w niedzielę. Tego dnia 5 listopada nie będzie mszy w Siwiance i Józefowie. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia w kościele parafialnym.

• W kruchcie kościoła znajdują się do nabycia materiały, którymi będzie można przyozdobić nasze domostwa (między innymi girlandy, flagi , emblematy religijne).

• 12 listopada w niedzielę o godz. 12.45 odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie. Dziś spotkanie z kandydatami po mszy wieczornej.

• Zapraszamy na wyjazd do kina w Falenicy Siedlcach na film o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie korony” w sobotę o godz. 17.15 16.00. Chętni z LSO mają dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

• W przyszłą niedzielę spotkanie popielgrzymkowe grupy Biało-Złotej na mszy o 12.45.

• Nasze ogłoszenia parafialne są również dostępne na naszej stronie parafialnej, która otrzymała nową szatę graficzną. Dziękuję całemu zespołowi redakcyjnemu: p. Alicji, p. Maciejowi Tryburcy, p. Mikołajowi, p. Grzegorzowi Płochockiemu oraz p. Marcinowi Klochowi.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy: „Przygoda z misją, Dołącz do nas i Bajki z Kamerunu”, a w Gościu Niedzielnym: „ Ojciec Tysięcy dzieci” o twórcy naprotechnologii – leczeniu  niepłodności.

• Zaproszenie na I Dzień Seniorów w Gminie Wiązowna, w Woli Karczewskiej 26 października. Informacje na plakacie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

– poniedziałek-piątek – różaniec o 17.15, następnie msza św.

– sobota – różaniec po mszy św. porannej

– niedziela – dziesiątek różańca po każdej mszy.

Nawiedzenie Obrazu MB Jasnogórskiej w parafii św. Wawrzyńca w Gliniance 9.11.2017 – plan czuwania przy obrazie Matki Bożej:

Ok. 18.30 zbieramy się na granicy parafii w Lipowie w miejscu postoju autobusu szkolnego. W asyście straży pożarnej Ikona jest prowadzona do ulicy Kościelnej. Następuje przywitanie i wniesienie Ikony do kościoła. Zapraszam panów o przyniesienie pochodni i podobnie jak na Wieczorze Uwielbienia zrobimy szpaler na wniesienie Obrazu, Panie niech przyniosą świece, które rozjaśnią miejsce oczekiwania na przyjazd Obrazu.

19.00 msza przywitania, której przewodniczy ks Abp Henryk Hoser

po mszy indywidualne czuwanie.

21.00 Apel Jasnogórski prowadzony przez Kustosza Obrazu

22.00  czuwanie modlitewne prowadzone przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą (zapraszamy młodzież)

23.00 Poręby, Górki

00.00 Pasterka o powołania (Słowo głosi ks. Marek Szymula)

1.00 Kruszówiec

2.00 Wola Karczewska

3.00 Rzakta

4.00 Glinianka

5.00 Bolesławów, Czarnówka

6.00 Lipowo, Kopki

7.30 Godzinki

8.00 msza z nauką głoszoną przez rekolekcjonistę ks. Jerzego Basaja. Z kościoła św. Krzyża w Warszawie

9.00 Siwianka

10.00 msza dla chorych z Sakramentem Chorych (O. Kustosz)

11.45 msza dla uczniów naszych szkół

13.00 Józefów

14.00 Czarnówka

15.00 Godzina Miłosierdzia

16.00 Dobrzyniec

17.30 msza pożegnania i przejazd w asyście straży pożarnej przez Wolę Karczewską do parafii Ostrów.