XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

• Zapraszamy do udziału w Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny, dziś w Warszawie na pl. Zamkowym o godz. 11.00.

• W środę przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

• W dniach 24-25 września odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

• Nasza Gmina zaprasza na wydarzenie o tematyce prozdrowotnej skierowane do seniorów: w sobotę 24 września Piknik dla Seniorów od 12.00 do 18.30 w Parku Centrum w Wiązownie. Podczas pikniku zostaną zaprezentowane oferty zajęć, spotkania ze specjalistami, badania.

• Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza do udziału we wspólnej modlitwie pod hasłem „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” 24 września (również w sobotę) od godz. 18.00 do 23.00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie przy ul. ks. Piotra Skargi

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Budowanie fałszywej wspólnoty, przypisywanie sprawom i osobom nieprawdziwych wartości, żonglowanie emocjami – to niektóre podstępne chwyty stosowane w komunikacji międzyludzkiej. Bardzo ciekawy artykuł „W sidłach manipulacji” autorstwa ks. Łukasza Piotrowskiego

GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim: Święty Jan Paweł II ostrzegał, że „w dzisiejszym świecie także i środki przekazu mogą stać się środkami przemocy”, dlatego „wielka praca nad mową”, do której wzywał papież, jest szczególnym wyzwaniem dla ludzi mediów – w artykule Szymona Babuchowskiego „Przekaz czy przemoc”.